Līdz 19. maijam ar pirmo apjomīgo mākslinieces Lidijas Auzas izstādi var iepazīties Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls”. Par zīmīgāko no Lidijas Auzas (1914–1989) četrdesmit gados paveiktā Kultūras Rondo studijā saruna ar mākslas zinātnieci, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Glezniecības kolekcijas “Arsenāls” glabātāju Ilzi Putniņu.

Iespējams, mākslas lietpratēji ir pārliecināti, ka pazīst Lidijas Auzas glezniecību. Izstāde piedāvās gan tikšanos ar redzētiem darbiem, gan negaidītus atklājumus, kas no jauna liks pārvērtēt zināmās un tomēr fragmentāri iepazītās gleznotājas daiļradi.

Lidijas Auzas rokraksta brīvība saistīta arī ar īpašu plastiskumu. Māksliniece miksē krāsu ar PVA temperas veidotām reljefām formām un neierastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām, kas caur gleznieciski nevaldāmu un neparedzamu blīvumu skatītāju ieved tautas arhetipu simboliskajā laukā, runā par vēsturi, atmiņu un cilvēciskām vērtībām, kuras parasti ir dramatiskās pretrunās.