7. novembrī atklāts Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps”. Pateicoties Nacionālā Kino centra programmai „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, šogad „Lielā Kristapa” skatēs ir bagātīgs filmu klāsts un sīva konkurence par balvām.

Šogad laureātus noteiks starptautiska žūrija. Tā kā kinozāle apvieno dažāda vecuma interesentus, uzrunājām jaunākās paaudzes kino interesentus, proti, daļu no kinoapvienības „Cinemotus”, lai noskaidrotu viņu vērtējumu par „Lielajam Kristapam” nominētajām pilnmetrāžas spēlfilmām.

Filmas vērtē apvienības "Cinemotus" pasniedzējs Jurģis Ločmelis ar tās dalībniecēm Janetu Henzeli, Annu Baulu un Annu Sičovu.

Ikviens var paust savu vērtējumu ne tikai par pilnmetrāžas spēlfilmām, bet arī citām kategorijām „Lielā Kristapa” balvā, jo vēl šodien iespējams piedalīties skatītāju balsojumā portālā delfi.lv.

Balvas pasniegšana notiks 12. novembrī kinoteātrī „Splendid Palace”. To būs iespējams apmeklēt arī klātienē, iegādājoties biļeti, kā arī vērot Latvijas Televīzijas tiešraidē.