Termins „Prima Vista” apzīmē situāciju, kurā mūziķis spēlē sev piešķirto partitūru pirmoreiz, bez iepriekšējas iepazīšanās ar to. Tā nosaukts arī viens no Igaunijas lielākajiem literatūras festivāliem, kurš jau 17. reizi pulcē gan Baltijas, gan ārzemju autorus, lai nedēļas garumā iepazīstinātu ar jaunāko, kas paveikts Eiropas literatūrā. Festivālu atklāja 20. septembrī Tartu un tas norisināsies visu atlikušo nedēļu. Kultūras rondo saruna ar festivāla programmas direktori Mārju Untu par to, kā ar kultūras pasākumu organizēšanu šajos nebūt ne vienkāršajos apstākļos klājas mūsu kaimiņiem.

Kā jebkuru sabiedrisku norisi, arī festivālu “Prima Vista” ietekmē pandēmijas ierobežošanai paredzētie drošības pasākumi - festivāls jau otro gadu ir spiests mainīt savu norises laiku no vasaras uz rudeni. Taču, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad ierasties varēja tikai viens ārzemju autors no Somijas, šogad situācija ir cerīgāka – nu viņu jau nedaudz vairāk par 10.

Festivāla devīze ir “Mazā pasaule”, un tieši par šo idejisko nostādni iesākam mūsu sarunu ar festivāla programmas direktori Mārju Untu.

Piektdien, 24. septembrī, pulksten 18.30 Tartu Lodjakodas kuģu parkā ar savu lasījumu literatūras festivālā „Prima Vista” uzstāsies rakstnieks un publicists Rvīns Varde, kura grāmatu “Kas te notiek” igauņu valodā tulkojusi Ilze Tālberga.