Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā atklāta augstskolas simtgadei veltīta izstāde “1919 199+”, kurā aplūkojami jauno mākslinieku, kas dzimuši 90.gados, darbi. Par izstādi stāsta kuratore Anna Laganovska un mākslinieks Rūdolfs Štamers.

"Mākslas akadēmijā bija izsludināts konkurss izstādei, mēs vienkārši pieteicāmies ar savu ar savu projektu. Tas arī, ko mēs realizējām, izstāde, kas ir veltījums Mākslas akadēmijas simtgadei, bet mēs velkam paralēli ar laiku, kad tika dibināta Mākslas akadēmija, kas ir gadu pēc neatkarības pasludināšanas. Kas ir tāds ļoti juceklīgs laiks, bet līdz ar to arī iespēju laiks un ļoti sevišķs laiks, kad kaut kam nākt pasaulē un arī iezīmējas tas pārrāvumus ar vēsture zināmā mērā.
Un arī mēs kā deviņdesmitajos gados dzimusī paaudze esam pirmie, kas ir uzauguši brīvā valstī un kam arī ir šis pārrāvums ar vēsturi," par izstādi stāsta Anna Laganovska.

Izstādē iekļauto septiņu mākslinieku grupa pārstāv LMA scenogrāfijas, vizuālās komunikācijas, glezniecības un metāla dizaina nodaļas, bet visus viņus vieno starpdisciplināra pieeja, kā arī vilkme un spēja darboties ārpus savas specialitātes ierobežojumiem. Izstādē piedalās Alise Sondore, Jānis Šneiders, Krišjānis Elviks, Luīze Rukšāne, Madara Keidža, Marija Ulmane, Rūdolfs Štamers.

Izstāde būs apskatāma līdz 16.aprīlim.