2017. gadā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta izstāde “Gleznains ceļojums no Dzērbenes līdz Sicīlijai. Karls Gothards Grass”, kurā tika atspoguļota šī baltvācu mākslinieka un literāta dzīve un radošā darbība. To raksturo apgaismības centieni, kuri atbalsojās arī Vidzemē, pierādot Eiropas kultūras vēsturisko vienotību. 

Šobrīd pie lasītājiem nonācis Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 5. Zinātnisko rakstu krājums, kas veltīts šī pasaules pilsoņa mantojumam, taču tas nebūt nav viss, ar ko mūs gatavi iepazīstināt gan pašmāju, gan ārzemju pētnieki.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Zinātnisko rakstu projekts tika uzsākts 2015. gada nogalē Latvijas Simtgades kultūras programmas ietvaros. LNB sadarbībā ar Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultāti pieteica projektu piecām starptautiskām zinātiskām konferencēm. Tās notika laikā no 2017. līdz 2019. gadam un tajās lasītie referāti nu ir apkopoti piecos rakstu krājumos. Pētnieki pārstāvēja Baltijas valstis, Zviedriju, Somiju, Dāniju, Franciju, Ukrainu un Rumāniju. Rakstu krājuma sējumi aptver Latvijas vēsturi no 12. gadsimta līdz 1918. gadam un to pamatnolūks ir iezīmēt Latvijas valstiskuma veidošanās sarežģīto vēsturi.

Valsts pētījumu programmas vadītāja Latvijas Nacionālajā bibliotēkā vēsturniece Vija Daukšte stāsta par zinātnisko rakstu sērijas tapšanu un tajā iekļautiem darbiem.

Mākslas vēsturniece un zinātniece Edvarda Šmite un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu nodaļas vadītāja Aija Taimiņa stāsta par Karla Gotharda Grasa mantojuma pētniecību.