Piektdien, 30. septembrī, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestris (LNSO) 97. sezonas atklāšanas koncertā sezonas atklāšanā muzicēs savas galvenās viesdiriģentes Kristīnas Poskas (Igaunija) vadībā. Jaunajā sezonā par LNSO rezidējošo komponistu ir izvēlēts Krists Auznieks, un šajā koncertā skanēs viņa darbs "Crossing". Kultūras rondo par sadarbību, iecerētajiem koncertiem un palikšanu Lielajā ģildē saruna ar LNSO direktori Indru Lūkinu un rezidējošo komponistu Kristu Auznieku.

Auznieka darbs "Crossing", kas ir piepildīts ar amerikāņu minimālismam raksturīgu jaudu un vienlaikus – teju pastorālām un gaišām noskaņām.

Volfganga Amadeja Mocarta "Sinfonia concertante" atskaņojumā orķestrim pievienosies Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra altu grupas koncertmeistare Santa Vižine un Tallinas kamerorķestra pirmo vijoļu grupas mūziķis Roberts Traksmans. Par vakara kulmināciju kļūs Antona Bruknera Septītās simfonijas izpildījums.

Šajā sezonā par LNSO māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu kļuvis talantīgais soms Tarmo Peltokoski. Pirmais koncerts orķestrim kopā ar jauno māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Tarmo Peltokoski būs 19. novembrī koncertzālē “Cēsis”. Programmā iekļauts Krista Auznieka skaņdarbs “Grace”, Žana Sibēliusa Piektā simfonija un Ralfa Vona-Viljama Piektā simfonija.