18. jūnijā ir gleznotāja Induļa Zariņa 90. dzimšanas diena. Un šajā dienā tiek atklāts „Mākslai vajag telpu” Vasaras mājas izstāžu cikls „LMA 100” ar izstādi „Indulis Zariņš/Ieva Iltnere un Envija”. Par šīs vasaras izstāžu koncepciju un jaunu vietu saruna ar māksliniecisko vadītāju Andri Vītoliņu, kuratori Katrīnu Jaunupi un jauno mākslinieci Enviju.

Ciklā varēs iepazīst vairākas izstādes, atzīmējot akadēmijas nozīmi mākslas izglītībā Latvijā, kā arī latviešu māksliniekus, kas ir bijuši saistīti ar šo augstākās izglītības mākslas iestādi. Pirmā izstāde ir labi pazīstamās gleznotājas un LMA pasniedzējas Ievas Iltneres interpretatīvs kopdarbs ar LMA studenti Enviju par gleznotāju un reiz bijušo akadēmijas rektoru Induli Zariņu.

Nākamā izstādē mākslinieka Aleksandra Stankeviča darbus interpretēs ilustratore un scenogrāfe Rūta Briede interpretēs kopā ar jaunajiem māksliniekiem Eviju Pintāni, Svenu Neilandu un Annu Zvaigzni, tad mākslinieka Jura Gagaiņa interpretāciju veidos Liene Jākobsone kopā strādājot ar studentiem Rūtu Jumīti un Alvi Berngardu, grafiķi Aleksandru Dembo interpretējot izstāde taps mākslinieka Armanda Zelča vadībā kopā ar studentu Jāni Klauču, gleznotājam un performanču meistaram Miervaldim Polim interpretāciju izstrādās dizainers un mākslinieks Artis Štamgūts un jaunā māksliniece Laima Jurča, kamēr tēlnieka Emīla Meldera daiļradi un personības šķautnes interpretēs jaunie mākslinieki Roberts Bāliņš, Ance Vilnīte un Oto Ozoliņš kopā ar tēlnieku Aigaru Bikši.

Šogad "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājas melnie konteineri atradīsies Esplanādē, tādējādi izstāžu telpām nokļūstot tuvāk Latvijas Mākslas akadēmijai.

Mākslas akadēmijas simtgades svinības turpināsies arī nākamajā mācību gadā ar lielu izstādi LNMM izstāžu zālē "Arsenāls".