“Mākslas kūre” Cēsīs ir mākslas notikums ar ceļošanas elementiem. Vairāk nekā 10 vietās izvietotie mākslas darbi skatītājus ved pa pilsētas apkārtni un līdzās mākslas baudīšanai aicina iepazīt mazāk zināmas apkaimes.

Atverot interneta vietni mākslaskure.lv savā telefonā, jānoskaņojas uz mazliet lēnāku dzīves tempu, pagaidot, kamēr ekrānā izgaismojas Cēsu pilsētas karte, kurā atzīmēti vairāk kā 10 objekti, turpat arī īsas darbu anotācijas un saites uz mākslinieku mājas lapām. Pilsētvides ekspozīcijas kuratore Līga Lindenbauma raksta, ka vadmotīvs “Mākslas kūre” jeb māksla, kas dziedē, atsaucas uz Cēsu kā sena, avotiem bagāta kūrorta vēsturi. Vēlāk jau – sarunā – Līga Lindenbauma atklāj, ka “Mākslas kūrei” ir vēl kāds sakars ar medicīnu – tas ir tipisks pandēmijas laika projekts, apzinoties, kā mainījušās mākslas norises.

Līga Lindenbauma ir rīdziniece, taču arī daļa no Cēsīs mītošā Ruckas mākslas fonda komandas. Pagājušajā ziemā viņa daudz staigājusi pa Cēsīm, gan noejot veselībai nepieciešamo soļu skaitu, gan arī – lai izzinātu pilsētas un apkaimes vēsturi. Daļa “Mākslas kūres” darbu atrodas pilsētas centrā – pilsdrupas, pie Riekstu kalna. Bet šoreiz ar vienu no “Mākslas kūres” darbu autoriem – Rvīnu Vardi, sēžamies Līgas dzeltenajā mazmašīnītē, lai apbraukātu attālākos.

Pilsētvides ekspozīcija “Mākslas kūre” Cēsīs līdz 10. oktobrim. Par citiem Ruckas mākslas fonda kūrētajiem pasākumiem plašāks stāsts raidījumā Augstāk par zemi šo svētdien.