"Vietu vairāk nav” – tā sauc Brigitas Zelčas-Aispures un Kristapa Grundšteina kopīgi veidoto izstādi, ko 21.martā atklāj Latvijas Nacionālās mākslas muzeja izstāžu zāles „Arsenāls” Radošajā darbnīcā. Instalāciju veido vairākas daļas, un tās autori uzdod jautājumu: „Ko darīt, kad vietu šķietami vairāk nav?”. Šis jautājums attiecas arī uz pašu ēku, kurā atrodas izstāžu zāle„Arsenāls”.

Izstādi veido vairākas daļas, gan mirgojoša gaisma krēslainajā gaitenī, gan „Arsenāla” ēka griezumā, kas ir viena no svarīgām darba sastāvdaļām un aplūkojama pie zāles durvīm, tajā redzams, kā instalācija iziet cauri „Arsenāla” ēkai. Izkaisītās lietas saprast vienā kopīgā attēlā palīdz abi mākslinieki Brigita Zelča-Aispure un Kristaps Grundšteins.

 „Jāsāk ar to, ka mūsu izstāde saucas „Vietu vairāk nav” un tā ir mūsu abu apspēle ap šo nosaukumu. Mēģinājums uzdot jautājums, vai mums ir neizbēgamības sajūta, kā pauž šis nosaukums, vai mēs varam atrast iekšēju brīvību un atvērtību,” ar izstādi iepazīstina Kristaps Grundšteins.

„Instalācija sastāv no vairākām daļām un burtiski spēlējas ar šo jēdzienu par noslēgtām, tomēr atvērtām sistēmām. Kur tad mēs katrs esam,” turpina mākslinieks.

Brigita Zelča-Aispure norāda, ka skatītājam pašam būs jāizlemj par savu vietu, vai viņam ir vieta, vai nav tajā mirklī.

Izstāde „Vietu vairāk nav” būs skatāma līdz 19.maijam izstāžu zāles „Arsenāls” radošajā darbnīcā 2.stāvā.