“Sajūtas ir fantastiskas, visi ir izdziedājuši sirdi un dvēseli. Ir laba pēcgarša," rītā pēc Dziesmu un deju svētkiem Kultūras Rondo atzīst virsdiriģents Mārtiņš Klišāns.

"Kopā būšana un labvēlība, kas rodas citam pret citu ir neaizmirstama un neizsmeļama," svētku nedēļu vērtē Inga Vasiļjeva

"Dziesmu svētki ir vienreizēja iespēja padzīvot ideālā Latvijā," turpina Mārtiņš Klišāns.

"Mums ir bezgala daudz skaistu cilvēku, no viņiem nāca tāds starojums un liels cilvēcisks starojums," uzskata Gunta Bāliņa.

Ar krāšņu noslēguma koncertu „Zvaigžņu ceļā" izskanējuši XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki. Kopā ar svētku rīkotājiem, ekspertiem un citiem speciālistiem izvērtējam svētku norisi. Kultūras Rondo studijā diskutē muzikoloģe un kultūras žurnāliste Inese Lūsiņa, Dziesmu un deju svētku organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva, Dziesmu un deju svētku virsdiriģents un noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns un Kultūras akadēmijas profesore, deju eksperte Gunta Bāliņa.

"Kopkora skanējums ir kļuvis jaunāks, kopkoris ir kļuvis jaunāks skanējums ir jauneklīgi skaists. Vismaz jaukto koru grupā ir ienākuši daudzi jauni kolektīvi ar jauniem labiem diriģentiem, skaņa vienkārši atjaunojas," vērtē Mārtiņš Klišāns.

"Apsveicu jauno formu – dejas uzvedums. Tas prasa lielāku pieeju un dziļāku izskaidrojumu skatītājiem, bet tas ir labs jauninājums," komentē Gunta Bāliņa.