Maskačkas stāstus animācijas filmā visai ģimenei "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" ir radījusi animācijas studija „Atom Art”. Filmu kinoteātros varēs noskatīties no 1.februāra. Kultūras Rondo studijā par filmu stāsta režisors Edmunds Jansons, māksliniece Elīna Brasliņa un scenārija autore Līga Gaisa.

Šis stāsts ir unikāls, jo tas ir par uzdrīkstēšanos, par to, ka ir lietas, kuras var mainīt, ja cilvēki uzdrīkstas sākt sarunāties, sākt meklēt kopīgus risinājumus. Tad varbūt arī rodas  īpašā situācija, ka risinājums kā filmā atrodas,” iepazīstina scenārija autore Līga Gaisa.

Līga Gaisa uzskata, ka "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" ir vasaras piedzīvojumu filma bērniem, jebkura vecuma bērniem.

„Šī ir tāda animācija, kas varētu patikt tiem, kas saka, man noteikti nepatīk animācijas filmas. Tā ir ļoti spēlfilmiska, var atrast tīkamāko varoni un stāstam sekot.

Nav pārāk neticams stāsts, lai arī ir fantāzija. Stāsts, kas mudina, saņemamies, nepatīk kaut kas mājās, sakārtojam, nepatīk kaut kas valstī, uzdrīkstamies pateikt kaimiņam un varbūt aiziet pie namsaimnieka un pēc tam uz vietējo pašpārvaldi. Par to ir stāsts globālā lietā, bet principā bērnu piedzīvojums,” vērtē Gaisa.

Tieši scenārija autore Līga Gaisa Luīzes Pastores darbā "Maskačkas stāsts” pirmā saskatījusi filmu.

"Man šķiet, ka tas bija drīz pēc grāmatas iznākšanas, kad iegāju izdevniecības "Neputns” veikalā un tur bija šī jaunā grāmata. Man ļoti patīk grāmatas bērniem, kas, man liekas, ir lasāmas arī pieaugušo vecumā,” norāda Līga Gaisa. "Izlasīju, grāmata likās tik vizuāla, ka uzreiz sazinājos ar Luīzi [Pastori] un teicu, ka būtu jauki, ka grāmata pārtaptu filmā. Luīzei arī šī doma likās saistoša, un sāku rakstīt scenāriju, nezinot, kādā filmā tā pārtaps.”

"Man arī bija pirmais iespaids, ka grāmata ir ļoti kinematogrāfiska, lasi un vari iztēloties ainas. Grāmatas valoda tāda, ka redzi visu. Bet pirmais iespaids nebija tāds, ka jātaisa filma, ļoti laba grāmata. Līga piedāvāja scenāriju, šķita – varbūt,” atklāj Edmunds Jansons.

Pamudinājums sākt darbu pie šīs filmas bijis simtgades filmu konkurss. Un tad jau 2015. gadā Jansons uzaicinājis mākslinieci Elīnu Brasliņu uz studiju.

Filma nebūs grāmatas tiešs pārlikums uz ekrāna.