Vēl pirms aktīvās tūrisma sezonas sākuma Rundāles pils hercogienes apartamentos norit aktīva rosība – tur norisinās muzeja krājuma priekšmetu fotografēšana, aprakstīšana un digitalizācija, lai tos varētu iekļaut Nacionālajā muzeju krājuma kopkatalogā.

„Lielāko daļu kā no jauna ierauga, jo viņi atrauti no interjera un uzreiz izskatās pilnīgi savādāk,” atzīst Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse.

Dienā, kad muzejā viesojās Latvijas Radio, notika priekšmetu, kurus var pārvietot, fotografēšana.

Rundāles pils muzeja galvenā krājuma glabātāja Krājuma nodaļas vadītāja Līva Klabere paskaidro, ka līdz šim muzeja jaunākie priekšmeti ir digitalizēti, citādi ir ar senākiem priekšmetiem.

„Pilnīgi jebkura lieta, kura ienāk krājumā, tiek momentā digitalizēta. Tās bildes jau ir. Šajā procesā digitalizē tieši to, kas ir ienācis pirms tam. Šo ekspozīciju  izvēlējāmies, jo tajā ir tieši tas krāšņums, kas pilij pieder. Tāpēc, lai tas kļūtu pieejams arī elektroniskā formātā. Šī ir ļoti jauka izdevība, kā to ļoti raitā solī izdarīt,” atzinīgi vērtē Līva Klabere.

Pašlaik Latvijas reģionos norit apjomīga muzeju priekšmetu digitalizācija. Muzeju vērtības tiek fotografētas, skenētas un padarītas pieejamas interneta vidē, proti, iekļautas Nacionālajā muzeju krājuma kopkatalogā un būs brīvi pieejamas apskatei ikvienam interesentam.

Gada otrajā pusē digitalizēs Rīgas muzeju vērtības. Kultūras informāciju sistēmu centrs kopš gada sākuma uzsācis arhīvu un muzeju priekšmetu digitalizāciju, tās ietvaros paredzēts digitalizēt turpat 70 000 Latvijas akreditēto muzeju krājumā esošus priekšmetus.