Novembris aizritēs arī vācbaltu rakstnieka un publicista Garlība Merķeļa zīmē. Kā pēc 250 gadiem vērtējam Garlība Merķeļa rakstīto, kādus nospiedumus viņš atstājis Baltijas kultūrtelpā, pārrunājam ar teologu Andri Priedi un Rīgas Latviešu biedrības krājuma glabātāju Gaidu Jablovsku.

1. novembrī tiks atzīmēta rakstnieka, publicista, skolotāja, filozofa, viena no spilgtākajiem apgaismības ideju pārstāvjiem Baltijā un dzimtbūšanas pretinieka Garlība Helviga Merķeļa 250. dzimšanas diena. Rīgas Latviešu biedrība (RLB) aicina uz Garlība Helviga Merķeļa jubilejas piemiņas pasākumiem.

Mēneša beigās, no 27. līdz 29. novembrim, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiska zinātniska konference "Garlībam Merķelim – 250". Tā iepazīstinās ar jaunākajiem pētījumiem par Apgaismības laika domātāja, rakstnieka un publicista Garlība Merķeļa (1769–1850) dzīvi, interesēm, darbiem un ideju pasauli, kā arī ar pētījumiem par Merķeļa darbu recepciju Baltijā, apgaismības kontekstiem u. c. pētniecības aspektiem. 

Savukārt Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, godinot vienu no spilgtākajiem apgaismības ideju pārstāvjiem Baltijā Garlību Helvigu Merķeli viņa 250. jubilejā.