"Purvīša balvai 2019" nominēti Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, kā arī tekstu grupa "Orbīta". Tāpat arī izziņota jauna balva – par mūža ieguldījumu, to pasniegs māksliniecei Džemmai Skulmei.

"Purvīša balvai 2019" nominēti Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, kā arī tekstu grupa "Orbīta". Tāpat arī izziņota jauna balva – par mūža ieguldījumu, kuru šogad pasniegs māksliniecei Džemmai Skulmei.

Mākslinieks Ēriks Apaļais balvai nominēts par gleznu sēriju „Diaries from Earth” Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles ietvaros. Ieva Epnere nominēta par izstādi „Dzīvo atmiņu jūra” Kim? laikmetīgās mākslas centrā. Kristaps Epners jau otro reizi ir nominēts Purvīša balvai, šoreiz par darbu „Forget Me Not” arī Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles ietvaros. Mākslinieks Gints Gabrāns nominēts par papildinātās

Realitātes projekta „SAN” aktivitātēm, viņš ir trešo reizi saņēmis Purvīša balvas nomināciju. Romāns Korovins nominēts par personālizstādi „Meistara Vu un meistara Li satori”. Paulis Liepa nomināciju ieguvis par savu izstādi „Daiļo mākslu kabinets”, Rasa un Raitis Šmiti – par izstādi „Mikropasauļu svārstības”. Tekstu grupa „Orbīta” nomināciju saņēmusi par  izstāde „No kā rodas dzeja”.

Astoņu fimālistu dabi būs aplūkojami izstādē Latvijas Nacionālā mākslas muzejā no 23. marta līdz 9. jūnijam.