Šonedēļ no 15. līdz 19. jūnijam Rīgā notiks ceturtais starptautiskais performances mākslas festivāls "Starptelpa", kura tēma šogad ir "citādība". Kā sabiedrībā tiek konstruēti priekšstati par citādo, atšķirīgo un kas veido pamatu citāda definēšanai – tas ir tematiskais loks, kuru  interpretēs Starptautiskais performances mākslas festivāls "Starptelpa". Saruna par festivāla saturu un performances mākslas attīstību Latvijā.

Stāsta performances mākslas festivāla organizatore Laine Kristberga, viena no Performances mākslas centra dibinātājām Laura Feldberga un Elza Zīverte, kuras performace "Vācēja" būs redzama festivālā.

Festivāls "Starptelpa" notiks no 15. līdz 19. jūnijam, tāpat kā iepriekšējos gados savā norisē ietverot gan meistarklases, gan akadēmisko dimensiju, gan ārzemju un vietējo mākslinieku performances. Pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē festivāla "Starptelpa" norises vieta būs Latvijas Mākslas akadēmija. Festivālā piedalīsies ārvalstu mākslinieki no Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Nīderlandes, Vācijas, Lietuvas, Serbijas, Meksikas un Itālijas. Savukārt Latviju tajā pārstāvēs gan vietējie mākslinieki, piemēram, Anna Maskava, Arvis Kantiševs, Laura Šterna, gan Latvijas Mākslas akadēmijas performances mākslas studenti un Latvijas performances mākslas centra performances kursa absolventi.