Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jauno sezonu atklās Pētera Vaska opuss „ Koncerts obojai un orķestrim”. Darbs tapis pēc orķestra pasūtinājuma. Kultūras Rondo studijā par darba tapšanu un pirmatskaņojumu pārrunājam ar komponistu Pēteri Vasku un  LNSO māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Andri Pogu.

5. oktobrī: Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertā Andra Pogas vadībā tiks pirmatskaņots Vaska Obojas koncerts, kurā solists būs "Berlīnes filharmoniķu" pirmā oboja – pasaulslavenais Albrehts Meijers. Koncerta tiešraidi piedāvās Latvijas Radio 3 "Klasika", bet 6. oktobrī koncerts izskanēs Liepājas "Lielajā dzintarā".

Andris Poga atzīst, ka orķestris jūtas pagodināts, ka pasūtinājuši un Latvijā būs Pētera Vaska darba pirmatskaņojums.

Jau pirms trim gadiem orķestra komanda devās pie komponista saulainā vasaras dienā, lai aicinātu rakstīt darbu, kura pirmatskaņojums paredzēts 2018. gadā – Latvijas simtgadē.

Komponists atsaucās iecerei.

"Šajā skaņdarbā ir milzīgs prieks, cik skaista ir Latvija," atzīst Pēteris Vasks.

“Orķestris pirmo reizi uzrunāja mani. Kā rakstīt opusu, kura pirmatskaņojums būs 2018. gadā, kādam ārzemju orķestrim. Visa mana mūzika radītai šeit, iedvesmojoties no skaistās Latvijas dabas un cilvēkiem. Ja ir iespēja to izstāstīt Latvijā mums, pats par sevi saprotams. Ar lielu pagodinājumu un atbildības sajūtu ķeros pie šī darba sacerēšanas,” atklāj Pēteris Vasks.