Kristapa Epnera darbs "Aizmirst mani nevar" tika pirmizrādīts pērn Kristapa Morberga rezidencē Rīga starptautiskās laikmetīgās mākslas biennālē "RIBOKA". Darbs, kurā apvienoti dokumentāli un inscenēti filmējumi, kā arī privāta sarakste un fotogrāfijas. Vispirms šo darbu mākslinieks redzējis sapnī.

„Tas bija arī mums kā tāds neteiksim strīdus ābols, bet tas bija pārmetums man no Miervalža puses tad, kad es viņu tincināju, pratināju atjaunot un precizēt, kad tas ir noticis, kādā kontekstā tas noticis. Viņš teica: „Kristap, tas taču nav svarīgi.”,” stāsta Kristaps Epners par savu darbu.

Darbs ir veltīts Miervaldim Kalniņam vienam no savas paaudzes spēcīgākajiem dzejniekiem, kurš 1971. gadā piepeši izstājas no Jauno literātu apvienības un ar ģitāru plecā dodas uz Sibīriju. Tur Kalniņš strādā celtniecībā, vienlaikus uztur kontaktus ar draugiem Latvijā, par ko izstādē liecina viņa vēstules Kristapa tēvam, kinorežisoram Ansim Epneram.

Tās Kristaps apkopojis krājumā, kurš ir ekspozīcijas sastāvdaļa. Uz viena no ekrāniem skatāmi kinoamatieru Vernera Zālītes un paša Miervalža Kalniņa uzņēmumi – Sajānu kalnu piekājes ikdiena Sibīrijā. Bet uz otra dzejnieks pirmatnējā ūdeņu ieskāvumā, kuru uzņēmuši operatori Valdis Celmiņš un Jānis Šēnbergs mūslaikos.

„Arī runājot par tekstu, nav pareizi gramatiski uzrakstīts, pareizi salikti komati vajadzīgās vietās, galvenais, lai ir "draivs", lai ir tā elpa, ja tas elpas pūtiens un doma ir svarīga, nevis tas arhivārais konteksts un precizitāte,” stāstu turpina Epners.

Kristaps Epners ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozarē. Bijis rezidējošais mākslinieks Kakslautanenas Arktiskās mākslas nedēļā Somijā un „Cite internationale des arts” Parīzē. Mākslinieka darbi ir Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Igaunijas Valsts muzeja kolekcijās. Arī Kristapa sieva, māksliniece Ieva Epnere ir nominēta šī gada Purvīša balvai par savu personālizstādi "Dzīvo atmiņu jūra", kas bija skatāma Kim? Laikmetīgās mākslas centrā.