Jau 12.aprīlī uzzināsim „Purvīša balvas 2019” ieguvēju. To noteiks starptautiska žūrija, kura izvērtēs astoņu kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Turpinot iepazīstināt ar „Purvīša balvas 2019” nominantiem, šodien stāsts par Romānu Korovinu, kurš balvai izvirzīts par izstādi „Meistara Vu un Meistara Lī satori”.

“Man parasti patīk tādi vienkārši veidi. Ar dubulto ekspozīciju nobildē vienu bildi, pēc tam ej ar viņu. Domāju, es nobildēju tagad kaiju. Bet tu redzi to pieminekli, sieviete ar krūtīm. Domā – tā būs sieviete-kaija, viņas samiksējas un tā jau ir kaut kāda būtne starp sievieti un kaiju. Kaut kāda mitoloģija rodas. Tā skicēšana un bišķiņ paviršība palīdz taisīt darbus,” par saviem darbiem stāsta Romāns Korovins.

Izstāde 2018.gada pavasarī bija skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā. Tur izstādes atklāšanas gaisotnē arī uzklausījām mākslinieka domas, šajā reizē Romāns Korovins īsi pirms norunātās tikšanās atsūta ziņu: „Ļoti atvainojos.. bet tomēr atteikšos no intervijas.. liels paldies par piedāvājumu..” Tad nu izlīdzamies ar citā reizē sniegtajām atbildēm, arī 2017.gada Rīgas Fotomēneša centrālajā izstādē „Fakti un precizējumi”.

Mākslinieks stāsta, ka viņam patīk klasiskais fotogrāfijas formāts 15x20 cm, kas nepretendē uz mākslas darbu, tā ir vienkārši fočene.

“Man patīk ņemt uz šablona formātus, ko visi pazīst. Kaut kas līdzīgs pastkartei, katrs to zina un tur nav ambīcijas formātā – tāds mākslas darbs, ko man tagad darīt, viss spīd un laistās, tāds dizains. Te ir fočenes, čuvaks gāja pa Rīgu un nobildēja, tas iet uzreiz uz komunikāciju,”  uzskata Korovins.

Fotogrāfija ir tikai viens no virzieniem, kādā strādā Romāns Korovins, viņš darbojas arī animācijā, glezno, zīmē, veido skulptūras. 1997.gadā mākslinieks ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 1991.gada un viņa darbu stilam raksturīgs precīzs vērojums un vizuāli paradoksi.

Romāns Korovins jau iepriekš bijis nominēts Purvīša balvai, 2006. un 2007.gadā saņēmis Latvijas Gada balvu fotogrāfijā. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, kā arī privātkolekcijās Eiropā un ASV.