25. maijā Rīgas Doma kora skola ar krāšņu, multimediālu koncertu atzīmēs 25 gadu jubileju, uz svinībām un koncertu aicinot ne vien Rīgas Doma kora skolai pietuvinātos, bet ikvienu interesentu. Kultūras Rondo saruna par Rīgas Doma kora skolas ceturtdaļgadsimta vēsturi, pieredzi un gaidāmo jubilejas koncertu. Stāsta Rīgas Doma kora skolas vadītājs Gints Ceplenieks un Izglītības metodiķis skolas dibinātājs Jānis Erenštreits. Sazināmies ar skolas absolventu Uldi Siliņu, kurš vadīs jubilejas koncertu, bet viņš nav izvēlējies tālāk mūzikas ceļu savā dzīvē.

"Šis tiešām pēc Latvijas simtgades ir nākošais svarīgākais notikums, un pareizie vārdi ir vērienīgi, pareizie vārdi, ka koncerts būs tāds, kā aicinājums ne tikai skolai pietuvinātajiem, bet jebkuram interesentam, jo koncerts būs skaists, koncerts būs vērienīgs, ar visu absolventu plejādi un visiem mūsu lieliskajiem koriem," atzīst Gints Ceplenieks.

"Es labprāt uzrunātu visus bijušos pedagogus, arī tagadējos, tā ir viena iespēja satikties, un es labprāt arī katram pateiktu paldies, jo katrs ir devis savu ieguldījumu mūsu kopējā vēsturē," bilst Jānis Erenštreits. "Tāpat visus absolventus aicinu kopā un visus, kas jūtas piederīgs Rīgas Doma kora skolai."

Rīgas Doma kora skola dibināta 1994. gada 12. jūlijā un šo 25 gadu laikā kļuvusi par spēcīgu un augsti novērtētu Latvijas kordziedāšanas tradīciju uzturētāju un jaunu talantu audzinātāju, kas lepojas ar saviem audzēkņiem, viņu panākumiem un uztur ciešu sadarbību ar absolventiem.

"Man pavisam godīgi jāsaka, ka es nebiju mierā ar to, kā notiek, un es tajā brīdī varbūt nesajutu vēl skaidras aprises, kā tam jābūt, bet es zināju, ka ir kaut kādām globālām pārmaiņām jānotiek tajā izglītības modelī, ko mēs piedāvājam," skolas pirmsākumus atminas Jānis Erenštreits. "Jo vienmēr atslēgas vārds man bija talants, bērna talants, bez šaubām apkārt arī visi pārējie pedagogi. Un, lūk, tas mūsu uzdevums bija viņā attīstīt visas spējas un beigās konstatēt,  kurā jomā tad viņš ir visspēcīgākais. No tā arī tapa šī skola ar savu jaunu izglītības piedāvājumu."

"Man apkārt bija jauni cilvēki, entuziasti, un faktiski bija arī diezgan liels pretspēks no citām pusēm, un tas deva tādu enerģiju, tas deva tādu azartu, ka man nevienā brīdī nebija doma padoties. Un mēs tagad redzam, ka 25 gadu garumā šis modelis ir pilnveidojies un ieņem savu stabilu vietu Latvijas izglītībā," turpina Erenštreits.

Viņš atzīst, ka ir gandarīts, ka šobrīd ir atrasts modelis kā četrām mākslu skolām Pārdagavā sadarboties un līdz ar to arī uzlabojas finansiālā situācija nedaudz un arī skolas nākotne ir mazlietiņ cerīgāka.

Klausies interviju ar Rīgas Doma kora skolas vadītāju arī raidījumā Monopols: