Globālā kontrole nonākusi RIXC Mākslas un zinātnes festivāla redzes lokā.  Par festivāla programmu un mākslinieku darbiem, kuru  uzmanības centrā ir novērošana, privātums un kontrole sociālo mediju un mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, saruna Kultūras Rondo studijā. Tajā piedalās Raitis Šmits –  viens no festivāla kuratoriem, izstādes producente Agnese Baranova un mākslinieks Pēteris Riekstiņš.

Festivāls un konference norisināsies no 13. līdz 15. septembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Konferencē  "Globālā kontrole" piedalīsies ap 60 dalībnieku – mākslinieki, pētnieki, zinātnieki, tehnoloģiju inovatori, teorētiķi un aktīvisti no 25 Eiropas un citām pasaules valstīm.

„Šogad organiski sanāca kopā izstādes tēma ar festivāla tēmu, jo sadarbībā ar Gētes institutūtu jau pirms kāda laika izlēmām rīkot izstādi „Globālā kontrole un cenzūra”,” skaidro Raitis Šmits.

„Tādēļ arī festivāla tēma ir ap to, kā mūsdienu digitālo mediju laikmetā, kas ir visuresošs šobrīd, varam runāt par tēmām, kas ir ikdienā medijos - hibrīdkarš, viltus ziņas, informācijas kontrole un dezinformācija. Tēma tik aktuāla plašākai sabiedrībai, kā vēl nekad,” turpina Šmits.

Izstāde “Globālā kontrole un cenzūra” LNB izstāžu zālēs būs atvērta līdz 21. oktobrim.  Izstādē būs aplūkojami 33 gan starptautiski atzītu, gan jauno mākslinieku darbi no vairāk nekā 13 pasaules valstīm, tajā skaitā, no Latvijas. Šogad izstāde tiek organizēta sadarbībā ar kuratoriem no Vācijas, Gētes institūtu Rīgā un ZKM Mediju mākslas centru Karlsrūē Vācijā.

Festivālu organizē Jauno mediju kultūras centrs RIXC.