Romans Suta – Rīgas mākslinieku grupas dzinējspēks, viens no grupas aktīvākajiem dalībniekiem tās sākumposmā. Rakstījis presē par modernismu un grupas darbību. Romans Suta aktīvi iesaistījies arī  izstāžu rīkošanā, tai skaitā  ārzemēs, piedalījās un veidoja kontaktus ar ārzemju māksliniekiem. Šajā stāstā uzzināsit, kāpēc Romans Suta no Rīgas grupas izstājās. Stāsta Nataļja Jevsejeva, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja.

Romans Suta ir Rīgas mākslinieku grupas biedrs no 1920. līdz 1925.gadam. Par svarīgu mērķi grupa izvirzīja izstāžu rīkošanu ne tikai  Rīgā, bet arī  ārzemēs, un tikai daži Rīgas mākslinieku grupas biedri piedalījās ārzemju izstādēs, un  Suta bijis viens no tiem, uzsver Nataļja Jevsejeva. Tā 1924.gadā Rīgas mākslinieku grupas izstādei pievienojās poļu mākslinieku grupa „Blok”, kuras žurnālā bija lasāms Sutas raksts „Jaunā māksla Latvijā”. 

Laikā, kad Romans Suta ir Rīgas mākslinieku grupas biedrs, viņš aktīvi    glezno, nedaudz vēlāk pievērsās grafikai un lietišķajai  mākslai.

20.gadu sākumā vairums Rīgas grupas biedru  pieslējās radikālākajam kubisma spārnam un Suta bija starp  viņiem. Kopā ar Nataļju Jevsejevu aplūkojam Romana Sutas 1924.gadā radīto gleznu „Klusā daba ar trīsstūra lineālu”.

Vairākos fotoattēlos Rīgas mākslinieku grupa pozē „Sukubā”, Nataļja Jevsejeva apliecina, ka tā bijusi pulcēšanās vieta, kur mākslinieki pavadīja visu brīvo laiku.

Romans Suta izstājās no Rīgas mākslinieku grupas, taču  presē ik pa laikam turpinājis par viņiem rakstīt. Turpinājis  sadarboties arī ar  Sigismundu Vidbergu.