Ir sācies teātra festivāls „Zelta Maska Latvijā” un jau rādītas divas izrādes, viena - „Deju grīda” Ventspilī un Liepājā, savukārt „Irānas konference” Rīgā. Kopumā vadošais Krievijas teātra festivāls uz Latviju ir atvedis septiņus iestudējumus, kas kaimiņvalstī ir izpelnījušies skatītāju un kritiķu atzinību. Starp tiem arī Nāciju teātra izrādes “Irānas konference” un “Gorbačovs” Alvja Hermaņa režijā. Šoreiz festivāls atvedis arī kādu īpašu balvu, proti, īpašo „Zelta Maskas” goda balvu latviešu scenogrāfam Andrim Freibergam par izciliem sasniegumiem teātra mākslas jomā.

Pirms pasniegt Zelta Maskas balvu”, tika nosaukti daudzie Andra Freiberga apbalvojumi, un tagad tiem piepulcējies vēl viens. Balvu meistaram Andrim Freibergam pasniedza Marija Revjakina, festivāla „Zelta Maska” ģenerāldirektore. Pēc fotografēšanās Andris Freibergs dalījās gan emocijās, ko viņam nozīmē novērtējums Krievijā, gan izskan viņa formulējums ideālai scenogrāfijai.

Tiekoties ar Rīgas skatītājiem un atklājot festivāla Rīgas programmu, bija iespēja tikties un uzklausīt gan Maskavas Nāciju teātra iestudējuma „Irānas konference” aktierus un režisoru, gan uzzināt par šī gada festivāla programmu kopumā.

Festivāla ģenerāldirektore Marija Rivjakina uzsvēra, ka šogad festivāla programmā ļoti liela daudzveidība.

Festivāls ilgs līdz 22.oktobrim. Divus vakarus 21.un 22.oktobrī ar Maskavas Nāciju teātra iestudējumu „Gorbačovs”, ko veidojis mūsu režisors Alvis Hermanis. Uz šo izrādi biļetes jau izpārdotas.