22. septembrī Lielajā ģildē kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” atklās savu 12. koncertsezonu. Diriģenta Normunda Šnē vadībā koncertā skanēs Fēliksa Mendelszona melodiski krāšņais vijoļkoncerts, Johana Sebastiana Baha Koncerts divām vijolēm re minorā, kā arī Jozefa Haidna “Parīzes simfonija”. Savukārt īpaši “Sinfonietta Rīga” sezonas atklāšanai savu jaunāko skaņdarbu „Euphoria” [eiforija] sarakstījis komponists Andris Dzenītis.

Kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mēģinājums rit Latvijas Radio studijā, kā atzīst orķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Šnē, mūziķiem mainīt mēģinājuma vietu neesot nekas neparasts, tas pat ir labi, jo ļauj adaptēties lielākās un mazākās zālēs, labāk vai mazāk skanīgās telpās. 

Sezonas atklāšanas koncertā, kas notiks jau piektdien, piedalīsies visi “Sinfoniettas” mūziķi. Koncerta programma neparasta un veidota, lai būtu svētku sajūta. Viens no šādiem skaņdarbiem - Jozefa Haidna “Parīzes simfonija” - tā ir viena no komponista pēdējā perioda simfonijām, par kurām Normunds Šnē saka, ka tās visas ir ģeniālas.

Sezonas atklāšanas koncertā skanēs viens no pasaules muzikālās literatūras spilgtākajiem šedevriem – Fēliksa Mendelszona liriski krāšņais koncerts vijolei un orķestrim mi minorā. Tās atskaņošanā Rīgā ieradies vijolnieks Vadims Gluzmans – viens no vijoļspēles pedagoga Romāna Šnē audzēkņiem. Vadims dzimis Ukrainā, taču bērnību pavadījis Rīgā un vijoļspēli sācis apgūt septiņu gadu vecumā. 1990.gadā pārcēlies uz dzīvi Izraēlā. Vijolnieks muzicē uz daudzām pasaules koncertzāļu skatuvēm un sadarbojas ar izciliem orķestriem.

Savukārt īpaši “Sinfonietta Rīga” sezonas atklāšanai savu jaunāko skaņdarbu „Euphoria” dāvā komponists Andris Dzenītis. Cerot, ka klausītājiem būs eiforija, savukārt mūziķiem tā esot pamatīga noņemšanās, lai eiforija rastos, piebilst Šnē.

“Andrim Dzenītim man bija pat pa jokam izteikts piedāvājums, vai viņš nevar uzrakstīt mums svētku uvertīru,” atklāj Normunds Šnē. “Tas arī noticis. Mums latviešu mūzikā pietrūkst skaņdarbu koncerta sākumam, ar virtuozu skatu uz lietām, kur orķestris var parādīt savus veiklos pirkstus un asprātību. Šis varētu būt viens no šādiem darbiem, mums ir nopietni jāstrādā , lai tas skanētu, kā iecerēts. Taču Andra veikums ir labs un veltījums Pēterim Plakidim ir kolosāls žests pret mūsu meistaru.”

Uz lūgumu ieskicēt jaunās sezonas zīmīgāko, “Sinfoniettas” mākslinieciskais vadītājs teic, ka tādā gadījumā jārunā par katru koncertu atsevišķi, jo katra programma ir sevišķa un svarīga. Sezonā būs īpaši intensīvi brīži gan decembrī, gan jau tagad rudenī. Pavisam drīz sāksies Rudens kamermūzikas festivāls, kurā piedalās arī “Sinfonietta Rīga”.