Teātra režija, režijas skola, pedagogu un audzēkņu radoša mijiedarbība mūža garumā. Tiekamies ar režisori un pedagoģi Māru Ķimeli pirms jubilejas un viņas audzēkņiem un kolēģiem Ingu Tropu un Elmāru Seņkovu.

„Māra ir tas cilvēks, kas parādījis, ka aiz šķietamās realitāte ir daudz dziļākas realitātes, daudz īstākas realitātes. Atceros, kad sākām Zirgu pastā mācīties, pati pirmā nodarbību diena, ko piedzīvojām kopā, man šķita, ka mana pasaule krakšķēdama un brakšķēdama plaisāja. Tā cita realitāte, ko Māra piedāvā, kur ir gan vilki, gan koki, gan teātra brīnumi un visādas citas fantastikas lietas ļoti dzīvas un īstas, vienlaicīgi, kā milzīga masa sagāzās manī iekšā. Tas pārvērta manu pasauli,” atklāj režisore Inga Tropa.

Tropa arī atzīst, ka tieši par to ir pateicīga Mārai Ķimelei.

„Māra mani ik pa laikam pieskata. Māru satieku bieži, jo esam darba kolēģi. Māra vienmēr atrod atbildes. Viņai tas ir īsāks ceļš nekā man. Bieži kādos momentos, ko nevaru atrisināt, tas ir viens zvans. Vienmēr varu piezvanīt Mārai un pakonsultēties. Man nav neērti nezināt. Joprojām Māra ir mana skolotāja un būs mana skolotāja. Ir patīkami just to stipro plecu un kā darba kolēģim arī mācīties,” bilst režisors Elmārs Seņkovs.

Dzimšanas dienu Māra Ķimele svinēs 20.decembrī, bet Eduarda Smiļģa Teātra muzejs 27. decembrī plkst.18 “Sarunās Smiļģa kabinetā” aicina apmeklētājus tikties ar režisori un pedagoģi Māru Ķimeli.