No 1. februāra līdz 17. martam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" būs skatāma mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde "Stikla labirintā", kurā tiks eksponēta jaunradīta skulpturālā instalācija stikla materiālā. Viņš Latvijas mākslas vidē attīstījis īpašo stikla krāvuma tehniku; radījis vertikāla krāvuma stikla sienu jaunajā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā. Par skulpturālajām stikla instalācijām saruna ar mākslinieku Ernestu Vītiņu.

“Izstādes telpa dod iespēju izcelt stikla mirdzumu,” atzīst Ernests Vītiņš.

“Ir sasniegts tas sajūtu apjoms, ko gribētos nodot cilvēkiem. Vēl sīkumi jāsaliek. Mazliet atceros akadēmijas laikus,” par izstādes veidošanu turpina Vītiņš.

Mākslinieks norāda, ka vēlas, lai izstāde būtu cilvēkiem izklaidējoša, tajā pašā laikā ar pievienoto māksliniecisko vērtību.

“Tā varētu būt lieliska “Instagram” izstāde, kurā taisīt bildes ar atspīdumiem, kā sešas galvas atspīd trijās skulptūrās,” bilst Vītiņš.

Raksturojot savu īpašo darba tehniku, Vītiņš norāda, ka savā ziņā tā ir vienkārša: paņem stikla loksni, izgriež detaļu un krauj. Tad, kad esi izgriezis loksnes, līmē, lai skulptūra veidojas.

“Pieredze rāda, ka ir ārkārtīgi daudz nianses. Strādājot diendienā astoņus gadus tikai ar lokšņu stiklu, ar katru jaunu objektu atklāju arvien jaunus veidus, ko var ar vienkāršo stikla loksni panākt. Stikla loksne ir jaudīgs materiāls, lai radītu skulpturālu objektu,” skaidro Vītiņš.

Vītiņa darbus var redzēt arī jaunatklātajā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, kā arī Dabaszinātņu centrā. Zinātņu mājā viņš vēlējies izveidot objektu, ko varētu papildināt mājās iedzīvotāji – studenti un pasniedzēji.

“Gribēju uztaisīt mākslas objektu, kuru būtu iespēja papildināt tiem mājas iedzīvotājiem, kas tur būs. Tas liekas svarīgi, ka mācoties tajā telpā vari padarīt to vēl interesantāku un labāku,” norāda Vītiņš.

Ernesta Vītiņa izstāde "Stikla labirintā" Rīgas mākslas telpā būs atvērta no 1. februāra līdz 17. martam. Mākslinieks aicina izstādē staigāt uzmanīgi un neskatīties telefonā, kamēr pārvietojas. Tas tomēr ir stikls un izstāde jābauda nesteidzoties.