Scenogrāfijas lielmeistars, izcils skatuves telpas pārzinātājs, jaunāko paaudžu scenogrāfu skolotājs  – tas viss raksturo Andra Freiberga profesionālo devumu. Tāpat kā viņa inteliģence, lieliska stāstnieka talants un cilvēcisks siltums.

2013.gadā Latvijas Radio tapa portretraidījums par Andri Freibergu, togad scenogrāfs rīkoja plašu personālizstādi  Eduarda Smiļģa teātra muzejā. Viņa skatuves darbos atbalsojas bērnības iespaidi, daba un personiskie pārdzīvojumi, to atzinis viņš pats. „Mani visu mūžu ir vadījusi audžumammiņa”, tā toreiz uzsvēra Andris Freibergs, jo mamma agri mirusi.

Tikpat vizuāls ir stāsts, kā no Skrundas ieradies galvaspilsētā, lai mācītos Rīgas lietišķajā mākslas vidusskolā.

Andris Freibergs radījis scenogrāfiju ap 230 iestudējumiem dažādos Latvijas un ārzemju teātros, bijis ilggadējs Latvijas Nacionālās operas darbinieks, goda scenogrāfs un konsultants.

2017.gadā režisore Krista Burāne radīja dokumentālo filmu par scenogrāfu un pedagogu Andri Freibergu „Pasaka par tukšo telpu”. Būtiska nozīme šajā stāstā ir  Operas skatuvei, Maskavas izstādei, studentiem, atmiņām un animācijai.

2019.gadā  Andrim Freibergam bija privilēģija būt telpas  režisoram savai izstādei „136 kāpieni”, izstāžu zāles „Arsenāls”  radošajā darbnīcā, uz kuru arī bija jākāpj pa neparasti augstajām kāpnēm.

Atvadīšanās no Andra Freiberga – 22. oktobrī, plkst.13 Rīgas Krematorijas Lielajā zālē.