Latvija ir par vienu teātra apvienību bagātāka. 15. janvārī par savu dzimšanas dienu sauc jaunā neatkarīgā teātra apvienība "ESARTE". Par jauno teātra apvienību, kura sevi 1.februārī pieteiks ar pirmizrādi „Pēdējās stundas” Kultūras Rondo studijā saruna ar apvienības māksliniecisko vadītāju Elmāru Seņkovu un tās dalībniekiem Unu Eglīti, Matīsu Budovski un Agri Krapavņicki.

Elmārs Seņkovs atklāj, ka doma par savas teātra apvienības izveidi radusies pagājušā gada maijā.

"Mēs kopā strādājām jau divus gadus ar Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, kas tagad jau ir absolventi. Divi gadi bija ļoti interesanti, attīstoši, atradām kopīgu valodu, beidzām ar diplomdarbu "Medības". Pēkšņi atskārtu, kāpēc nevarētu dibināt savu apvienību, ja to varu izdarīt," stāsta Elmārs Seņkovs.

Jaunieši atsaukušies viņa aicinājumam. Par to, ka vajag veidot apvienību, nebijis šaubu, jo tad ir lielāka atbildības sajūta pret darbu un plāniem.

"Mēs mēģinājām notvert to mirkli un būt kopā. Mēs neko arī neapsolām. Mums ir svarīgi sajust mirkli - mēs gribam strādāt un strādājam. Pēc gada varēsim pateikt konkrētāku vērtējumu, saprast, kas mums sanāca, kas ne," norāda Seņkovs.

"Esmu vērsts tikai uz pozitīvu, ka kaut kādā laika periodā esam ļoti interesanti un mums seko līdzi, lai kur mēs būtu, lai kur brauktu, lai kur būtu mūsu mājvieta, mums vienmēr zāles būtu pilnas. Tas būtu svarīgi gan aktieriem, gan režisoram," turpina režisors.

Seņkovs atzīst, ka viņam  darba centrā vienmēr ir aktieris un tas, ko viņš spēj izdarīt un kā ietekmēt skatītājus.

"Pētniecība turpinās un gribu to turpināt attīstīt. Panākt tādu sajūtu, ka skatītāji īsti nesaprot, kā viņi to dara. Tas, ka viņi to dara, ir izcili, viņi kļūst vērtība kā aktieri, kā trupa. Tas ir mans mērķis," atklāj režisors.

Pirmo aktieru pētījumu varēs iepazīt 1.februārī. Tā būs izrāde "Pēdējās stundas" un aktieri pēta vecumu.

"Pirmā izrāde ir par to, kā jauns cilvēks sastopas ar vecumu, runā par to, sāk par to domāt, kas ar viņu notiek, kad sāk par to domāt," stāsta Agris Krapavņickis. Tekstus izrādei aktieri veido paši visi kopā, kopā arī rediģē.