Kā rodas deja? Uz šo jautājumu savā 75 gadu jubilejas uzvedumā "Trejdeviņas spēles" atbild  tautas deju ansamblis "Teiksma". Lai arī tautas deju ansambļa īstā jubileja bija pērn, svinības notiek šogad, jo galvenais ir svinēt un tikties ar skatītāju, uzsver "Teiksmas" mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis.

Un tikšanās notiks 10.decembrī Ķīpsalas hallē. Radošā komanda – horeogrāfs Jānis Ērglis, režisors ­Reinis Suhanovs un komponists Juris Vaivods.

Uzvedumā "Trejdeviņas spēles", kas ir veidots arī kā veltījums Deju svētku 75. jubilejai, dalībnieki izspēlēs un izdejos stāstu par to, kur rodamas saknes skatuviskajai dejai. "Vai ikdienišķās ainās par ābolu lasīšanu dārzā vai rāšanos ar mazo negantnieku, kurš izmanīgi nočiepis kādus jēpīšus, var jau saskatīt iezīmes etnogrāfiskajam "Pirkstiņdancim"? Izrādās – var!" teic TDA "Teiksma" pārstāvji. "Šādas un vēl daudzas citas sadzīviskas situācijas "Teiksmas" mākslinieciskajam vadītājam un horeogrāfam Jānim Ērglim 60. jubilejas gadā kalpojušas par iedvesmas avotu, radot jaunu horeogrāfisko materiālu trejdeviņām deju spēlēm uzvedumā."

Par uzveduma muzikālo pusi gādās komponists Juris Vaivods, kurš radījis vēl nedzirdētas aranžijas pazīstamām tautas melodijām un sacerējis jaunus skaņdarbus. "Trejdeviņās spēlēs" tos izspēlēs pazīstamie mūziķi Kristīne Kārkle-Kalniņa (vijole), Edgars Kārklis (dūdas, akordeons), Mārtiņš Linde (sitamie instrumenti), Ilze Grunte (akustiskā ģitāra, mandolīna), Pēteris Liepiņš (basģitāra), Andis Klučnieks (flautas, stabules) un Latvīte Cirse (kokle). 

Uzvedumā piedalīsies visu paaudžu "Teiksmas" dejotāji – TDA "Teiksma", vidējās paaudzes deju kolektīvi "Teiksma" un "DeTeiksma", "Teiksmas" studija un bērnu deju ansamblis "Teiksmiņa".