Spēka balva, jauns sākums, - tā Teātra dienā, 27.martā, saņemot Teātra izcilības balvu, teica aktieri Arturs Krūzkops un Elīna Vāne. Abi aktieri balvu saņēma par spožiem sasniegumiem teātra mākslā iepriekšējo sezonu laikā. Savukārt Helēnas Tangijevas balvu par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģijā saņēma Maruta Grosberga-Taubere. Kā ik gadu balvu pasniegšanas ceremonija notika Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Ar dziesmu „Tas trakais kavalieru gads” arī šogad tika atklāta ceremonija, kurā pasniedza Teātra dienas izcilības balvas, šogad trīs: Lilitas Bērziņas, Harija Liepiņa un Helēnas Tangijevas-Bizrnieces balvu. Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālo teātru ļaudis. Šoreiz svinīgajā notikumā klāt īpaši daudz apsveicēju, ļoti kupls fotogrāfu pulks, skan gan apsveikuma dziesmas, gan arhīvu materiāli no Harija Liepiņa, Lilitas Bērziņas un Helēnas Tangijevas-Birznieces radoša veikuma.

Par tradīciju kļuvis tas, ka laureātus sveic iepriekšējo gadu balvu ieguvēji. Tā Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra aktieris Jakovs Rafalsons Harija Liepiņa balvu – mākslinieka Māra Šustiņa veidoto goda zīmi – pasniedz Nacionālā teātra aktierim Arturam Krūzkopam:

Arturs Krūzkops Nacionālā teātra aktieris kopš 2004.gada un šais gados pierādījis, ka nav gatavs apstāties savā radošajā izaugsmē. Pie aktiera paveiktā minamas kaut vai trīs centrālās lomas Viestura Kairiša veidotajā triliģijā „Uguns un nakts”, „Pērs Gints” un „Salome”. Atsevišķi minama lieliski nospēlētā otrā plāna loma – Brencis Elmāra Seņkova veidotajā izrādē „Trīnes grēki”.

Balvu saņemot, aktieris uzsvēra, ka šī ir spēka balva un nevis par padarīto, bet par to, kas vēl jāizdara.. Ceremonijā kopā ar Arturu bija arī viņa sieva Ieva Segliņa, kurai vakarā pirmizrāde.

Lilitas Bērziņas balvu Elīnai Vānei pasniedza iepriekšējā gada laureāte Ilze Ķuzule – Skrastiņa.

Elīna Vāne Valmieras drāmas teātrī strādā kopš 2003.gada un ir kļuvusi par Valmieras teātra vadošo aktrisi. Pie viņas spožākā veikuma minētas lomas Indras Rogas veidotajā izrādē „Vidzemnieki”, titulloma Viestura Kairiša iestudējumā „Baladīna” , kā arī neaizmirstama ir Elīnas atveidotā Raudupiete Elmāra Seņkova iestudējumā.

Arī Helēnas Tangijevas-Birznieces balvas ieguvēju Marutu Grosbergu-Tauberi sveikt bija ieradušies daudz radu, draugu, baleta pārstāvju. Viņa balvu saņēma par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģijā.

Tagad Maruta Grosberga-Taubere pievērsusies glezniecībai. Savas gleznas paraksta kā Maruta Dinga, tāds bijis arī viņas skatuves vārds, un pēdējā no izstādēm nupat notikusi VEF Kultūras pilī, svinot baleta asociācijas 25 gadu jubileju.