12. jūlijā mūžībā aizgājusi Latvijas tekstilmāksliniece un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesore Aija Baumane (13.03.1943. - 12.07.2019.)

Aijas Baumanes vārds nesaraujami saistīts ar Latvijas profesionālo tekstilmākslu. Absolvējusi Rūdolfa Heimrāta izveidoto Tekstilmākslas nodaļu, bijusi starp pirmajām šīs nodaļas beidzējām un drīz pēc tam sākusi pedagoģisko darbu Latvijas Mākslas akadēmijā, turpat 20 gadus bijusi Tekstilmākslas katedras vadītāja.

Viņa ir arī Tekstilmākslas asociācijas izveidotāja un ilggadēja tās vadītāja, aktīva izstāžu organizatore līdz mūža pēdējām dienām. Aizvadītajā nedēļā mūs sasniedza skumjā vēsts par Aijas Baumanes aiziešanu mūžībā. 19.jūlijā atvadīsimies no mākslinieces, bet šajā brīdī vēlamies vēlreiz atgādināt viņas paveikto.

Aija Baumane bija viena no aktīvākajām māksliniecēm latviešu tekstilmākslā. Tikpat aktīva organizējot izstādes un saturot kopā visu paaudžu šķiedras māksliniekus Latvijas Tekstilmākslas asociācijā. Tāpēc ikvienam tekstilmāksliniekam būtu savs stāsts, sava pieredze un atmiņa par Aiju Baumani. Latvijas Tekstilmākslas asociācijas pašreizējā vadītāja Andra Dīriņa vēl nupat kopā ar Aiju apspriedušas tālākos asociācijas plānus...