Valmieras vasaras festivāls top. Tiekamies ar festivāla radošo direktoru Jāni Znotiņu, horeogrāfi Lieni Gravu un režisoru Tomu Treini.

Valmieras vasaras teātra festivāls norisināsies no 2. līdz 4. augustam un būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Visas izrādes tiks veidotas īpaši šim notikumam, un jau pati nokļūšana līdz norises vietām būs kā ekspedīcija jeb atsevišķs piedzīvojums ne tikai Valmieras viesiem, bet, visdrīzāk, arī pašiem pilsētniekiem – tās notiks garāžā, mazdārziņā, angārā, zem tilta, autobusā un citviet. Paralēli izrāžu programmai būs arī brīvdabas kino vakari un piedzīvojumi visai ģimenei īpaši izveidotā Festivāla centrā, kas pirmo reizi festivāla vēsturē atradīsies Vecpuišu parkā.

“Tas ir mūsu princips, ka gribam  dot brīvu vaļu režisoriem izpausties. Es kā programmas direktores iedodu virzienu, tās vietas viņi paši brauc uz Valmieru, pēta, skatās, kas patīk. Tad viņi izvēlas un mēs palīdzam tās vietas arī sarunāt,” skaidro Jānis Znotiņš.

Trijās festivāla dienās gaidāmas deviņas izrādes, septiņas no tām būs pirmizrādes. Tāpat neizpaliks arī plaša izzinošu aktivitāšu programma. Šīgada festivāla tēma - “Dzīvā pilsēta”.

Horeogrāfe Liene Grava un režisors Toms Treinis atklāj, ka jau ziemā braukuši izraudzīties vietu savām izrādēm. Viņi pirmo reizi veido izrādes bērniem.

Liene Grava veido kustību izrādi “Pus otrs”, kas norisināsies Andreja Upīša ielā 2. Viņa sava darba veidošanā ir piesaistījusi dramaturgu Artūru Dīci.

"Man pirmo reizi ir iespēja runāt ar bērnu auditoriju, ar lielu atbildību to uztveru. Gribu iedvesmot jauniešu, bērnu un viņu vecākus uz kustību, cik forši ir kustēties, darboties ārā. Varbūt telefons jānoliek malā un vairāk jāpievēršas kaut kādām interesantām spēlēm un rotaļām ārā. Neliela atsauce no manas bērnības, ka visu laiku bijām ārā, mūs bija grūti dabūt iekšā. Gribas dabūt to sajūtu," atzīst Liene Grava.

Toms Treinis festivālam veido garāžas izmēra izrādi bērniem "Pagalms atdzīvojas", kas norisināsies Rīgas ielas 11 nama pagalmā. Tas būs objektu teātris un izrādes veidotāji aktīvi meklēt dažādas lietas izrādei. Treinis atklāj, ka ļoti meklē 90. gadu radio ar kasešu atskaņotāju. Ja kāds vēlas piedāvāt izrādei, Treinis aicina rakstīt viņam sociālajā vietnē facebook.com.