Palīdzēt klausītājiem dzirdēt jaunu, kvalitatīvu mūziku, bet mūziķu grupām rast iespēju satikties ar jaunu auditoriju – to veiksmīgi savos projektos risina VEF Kultūras pils. Par divu gadu pieredzi, veidojot pasākumu programmu, Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar VEF Kultūras pils māksliniecisko vadītāju Sandru Zandbergu un projektu vadītāju Antru Dreģi.

"Māja atdzimusi fiziskā veidolā brīnišķīgi. Un arī saturiski cenšamies veidot  interesantu, pievilcīgu un ļoti dažādu,” atzīst Sandra Zandberga. „Par pasākumiem, jāsaka, ka VEF telpas ir ļoti pieprasītas, aizņemta katra diena Daudz producenti un organizatori nāk ar saviem piedāvājumiem. Visā raibajā piedāvājumā ir jāatrod sava seja. Tie ir piedāvājumi, ko paši radām.”

VEF Kultūras pils projektu vadītāja Antra Dreģe atzīst, ka daudzi no sapņiem, kas sapņoti pirms durvis apmeklētājiem vēra atjaunotā VEF Kultūras pils ir realizējušies.

„Programmā ir divi pašu veidoti koncertcikli „Vef Jazz Club” un „Come prima”, kamermūzikai veltīts koncertcikls,” bilst Antra Dreģe.

Dreģe ir gandarīta, ka VEF Kultūras pils apmeklētāju kopiena aug un cilvēki arvien atgriežas no koncerta uz koncertu. To noteikti var teikt par džeza mūzikas koncertu ciklu. Bet kamermūzikas ciklā vienmēr ar māksliniekiem sarunājas muzikologs.