Kāds varētu būt labākais un veiksmīgākais publiska muzeja pārvaldes modelis? Ko nozīmētu valsts muzeju pāreja uz liberālāku pārvaldes modeli – valsts kontrolētu un finansētu kapitālsabiedrību un ko no tā gūs muzeju apmeklētāji, diskutējam Kultūras Rondo. Raidījuma viesi: Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse un muzeoloģe Ineta Zelča-Sīmansone.

9. maijā norisinānās domnīcas "Creative Museum" organizēta konference "Demokratizējot muzejus. Pārvaldība un publiskā kvalitāte".

Publiskās kvalitātes jēdzienu kā centrālo kritēriju muzeju darba izvērtēšanā ieviesa Eiropas Muzeju Gada balvas (EMYA) dibinātājs Kenets Hadsons. Jau 40 gadus šis vadmotīvs kalpo par pazīšanās zīmi muzeja profesionāļiem un raksturo noteiktu vērtību sistēmu. Tās pamatā ir demokrātijas principos balstīta pieeja muzeja pārvaldībai un darbam ar sabiedrību.

Laikā, kad gatavojamies valsts muzeju pārvaldības reformai, konferencē pievērsīsimies demokrātiskas pārvaldības mehānikai, kā rezultātā sabiedrība var sagaidīt kvalitatīvu muzeja piedāvājumu.