Viesulis, Smiļģa Dailes pārstāve, iedvesmas un pielūgsmes avots, tā raidījumā Kultūras Rondo kolēģi raksturo aktrisi Olgu Dreģi.

Šonedēļ 80 gadu jubileju svin izcilā un leģendārā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe. Par viņas laiku teātrī saruna Kultūras Rondo ar Teātra muzeja vadītāju Jāni Siliņu, komponistu Juri Vaivodu, viņas ilggadējo skatuves kolēģi Lidiju Pupuri un jauno aktrisi - Ievu Florenci.

“Olga ir pilnīgi viesulis!” atzīst aktrises Olgas Dreģes kolēģe Lidija Pupure. Viņas ir kolēģes jau gandrīz 60 gadus.

"Viņa ir pilna enerģijas un grib aktīvi darboties. Olgai tas ir absolūti nepieciešams," uzskata Lidija Pupure, lai arī reizēm kolēģes ģērbtuvē lūdz viņu nomierināties un paklusēt.

“Tas, ka viņai gribas runāt, šīs intervijas, ko viņa nevar atteikt, bet viņa daudz norunā nost, un viņai atkal ir brīva vieta dzīvot un uztvert,” turpina Lidija Pupure. “Kad Olga sāk runāt, mēs zinām, ka viņai vajag dominēt un mēs pieklustam.”

Aktrise Ieva Florence stāsta, ka bijusi liela pietāte pret pieredzējušajiem aktieriem, iestudējot izrādi “Klusā daba ar resno puisēnu”, ka šo pietāti varēja redzēt arī uz skatuves un režisors aizrādījis. Taču jauno aktrisi iedvesmo pieredzējušie aktieri – redzēt, kā viņi spēlē, kā stāv, kā smaida, kā izturas pret jaunajiem kā pret vienlīdzīgiem. Un sarunas ar viņiem.

“Ļoti patīk komunicēt ar cienījama vecuma aktieriem, citreiz kautrējos, es eju pie viņiem un iedvesmojos,” bilst Ieva Florence.

“Olga man ir saikne ar Smiļģa Daili,” uzsver Juris Vaivods. Raksturojot aktrisi, viņš norāda, ka Olgai Dreģei piemīt atbildības sajūta, atvērtība jaunām un izaicinošām lietām.

Tāpat viņš atzīst, ka Olgu Dreģi varētu apskaust jebkurš muzikālais teātris, viņas balss materiāla dēļ – viņas zemie toņi un augšējās koloratūras.

Jānis Siliņš atceras savus jaunības gadus, kad strādājis Dailes teātrī par skatuves strādnieku, un teātris bija iestudējis izrādi “Īsa pamācība mīlēšanā”, kur Olga Dreģe spēlēja Alīdi. Jaunie puiši bija sadalījuši savas favorītes - mīļākās aktrises. “Man Olga Dreģe netrāpījās, lai arī ārkārtīgi gribējās. Lai ko dara, viņa pārsteidza arī mazās epizodēs,” atklāj Jānis Siliņš.