„Baltijas vokālie stāsti” – tā sauc koncertu, kurā piedalās trīs jaunie un daudzsološie Baltijas akadēmiskās mūzikas studenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kopā ar viņiem muzicēs arī britu pianists Džeimijs Loftus. Viņi visi satikušies starptautiskās studijās Tallinā, tagad iegūto draudzību turpina, kopā muzicējot. Koncerti paredzēti 10. oktobrī Rīgā un 11. oktobrī Ādažos.

Koncerts būs ceļojums cauri Baltijas klasiskajai kamermūzikai trīs jauniešu izpildījumā, kuri vēl apgūst un pilnveido savu vokālo māku. Latviju šajā koncertā pārstāv Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ceturtā kursa students Kristians Krievāns (viņa vokālā pedagoģe pašlaik ir Aira Rūrāne), bet Erasmus apmaiņas programmā studējis arī Tallinā. Tur arī radusies kopā muzicēšanas ideja.

„Tā bija manas menedžeres Ievas Niedres ideja, ko viņa mēģināja īstenot kopa ar manu tā brīža pianistu Džeimiju Loftu. Ieva palīdzēja šo ideju apaudzēt ar saturu,” atklāj Kristiāns Krievāns.

Sākumā šķitis, ka ideja ir interesanta, bet to nav reāli realizēt.

Koncerti jau izskanējuši Tallinā, Klaipēdā, arī Tukumā un Ventspilī. Ilga Vālodze-Ābele ir projektu vadītāja, kura īsteno Baltijas valstis vienojošo koncertu „Baltijas vokālie stāsti” Rīgā un Ādažos. Viņa norāda, ka gaidāmie koncerti atšķirsies.

„Mēs kaut kā vēlējāmies ieskicēt to, kas vieno kompozīcijas, ko jaunie mākslinieki izpilda, apvienot to vienā stāstā,” bilst Ilga Vālodze-Ābele.

Būs arī videoprojekcijas un skanēs dzeja ierakstā. Turklāt šie koncerti ir vairāk domāti mūzikas skolu audzēkņiem.