Willa teātris uz mēnesi pārtrauc izrāžu rādīšanu, tas saistīts ar Covid-19 plašo izplatību valstī. Šovakar, 2.novembrī, Willa teātrī bija paredzēts dzejmūzikas vakars „Bahs un Brodskis”, kas ir atcelts. Tomēr teātra veidotāji nav zaudējuši optimismu un turpina strādāt pie diviem jauniestudējumiem, kā arī izveidojuši izglītības projektu „Willa Education”.

Oktobrī izrādes vēl notika, tai skaitā krievu autora Igora Gatina luga „Petuški” Dž.Dž.Džilindžera režijā. Kopš pirmizrādes augustā „Petuški” spēlēti trīs reizes mēnesī, arī oktobrī. Interesējamies, kāda situācija neatkarīgajā teātrī, ko iespējams plānot un kādi iestudējumi gaidāmi.

Igora Gatina lugā „Petuški” satiekas leģendāras personības – amerikāņu dzejnieks un rakstnieks Čārlzs Bukovskis, krievu rakstnieks Venedikts Jerofejevs un franču aktrise Marina Vladi. Ģēniju sarunām pa vidu rosās tāds kā Mefistofeļa līdzinieks – kaitinot, mulsinot un provocējot. Bet Petuški ir vieta, kur neviens nav nokļuvis, daudzi turp dodas, nožēlo to, un atkal dodas.

Iestudējumam režisors Dž.Dž. Džilindžers pulcējis netradicionālu aktieru ansambli –Valmieras drāmas teātra aktieri Aigaru Vilimu, aktierus Mārtiņu Vilsonu un Vari Vētru, kā arī Dailes teātra aktrisi Leldi Dreimani.

Izrāde ir latviešu valodā, lugu tulkojusi Evita Mamaja, savukārt Igora Gatina dziesmu teksti izrādē skan krievu valodā. Bet mūzikas autori ir Mārtiņš Vilsons un Varis Vētra.

Starp skatītājiem aktrise Marija Daņiļuka, kuru uzreiz neatpazīstu, tāpēc sarunu iesākam krievu valodā. Un viņa atklāj, ka nākusi šurp, lai redzētu šo vietu, kurā izrāde tiek spēlēta. Iestudējums viņai paticis, mūzika brīnišķīga. Arī aktieri lieliski, un negaidīts šķitis Džilindžera darbs, ja nezinātu, ka to iestudējis viņš, nekad nepateiktu. Pēc Marijas domām, vajag radīt bilingvālus darbus, jo tas ir aktuāli.

Willa teātris uz mēnesi pārtrauc izrāžu rādīšanu, tas saistīts ar Covid-19 plašo izplatību valstī. Lai skaidrotu, kā teātra darbība plānota nākamos mēnešus, tiekos ar teātra vadītāju Kalvi Lasmani.

Viņš norāda, ka šobrīd daļēji apturēta jauniestudējumu veidošana, jo tās ir izmaksas, bet šī brīža apstākļos nav skaidrs, kad iestudējumus varēs realizēt. Iecerēto četru jauniestudējumu vietā līdz gada beigām taps divas izrādes, bet nav arī zināms, kad tāds parādīs  skatītājiem.

Willa teātris savu darbību pieteica šā gada sākumā, un šajā īsajā laikā skatītājiem parādīti vairāki jauniestudējumi, rosīga izvērtās arī vasaras sezona ar vairākām brīvdabas izrādēm fon Stricka Villas dārzā. Willa teātra vadītājs atzīst, ka sākuši darbību ar lielu optimismu, un tas nekur nav zudis.

Gaidot laiku, kad izrādes atkal varēs spēlēt, tikmēr radusies jauna iecere – Willa teātris oktobra beigās uzsāk jaunu izglītības projektu, piedāvājot nodarbības aktiermeistarībā, objektu teātrī un fotogrāfijā. Šī ideja radusies brīdi pirms atkal sekojuši kārtējie ierobežojumi, tomēr šī iecere īstenosies, pārliecināts Kalvis Lasmanis.

Vēl atgriežoties pie izrādēm, ko skatītājs gaida no šī teātra. Teātra vadītāja vērojums, ka tā ir vieta, atmosfēra, un atšķirīgi darbi nekā lielajos teātros, tāda arī bijusi sākotnējā ideja un pie tās Willa teātra veidotāji grib palikt arī turpmāk.