Adventes laika un Ziemassvētku gaišās noskaņas festivālā “Eiropas Ziemassvētki” varēs izbaudīt Baha, Hendeļa, Mocarta un citu klasiķu dzīvespriecīgajā mūzikā, skanēs arī tradicionālās Ziemassvētku dziesmas un melodijas džeza aranžijās. Šogad festivāla koncerti skan no 6. līdz 28.decembrim Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un Rēzeknē.

Ave Maria cauri gadsimtiem un dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā – par  mūzikā tērptajām lūgšanām Dievmātei un festivāla „Eiropas Ziemassvētki” programmu Kultūras Rondo saruna ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru un festivāla māksliniecisko vadītāju Arturu Maskatu.

6. decembrī Lielajā ģildē festivālu atklās baroka orķestris "Concerto Copenhagen" no Dānijas diriģenta Larsa Ulrika Mortensena vadībā.

Festivāla koncertos uzstāsies solisti – soprāns Inga Kalna, kontrtenors Sergejs Jēgers, soprāns Elīna Šimkus, pianisti – Sergejs un Andrejs Osokini, britu dziedātājs un džeza pianists Entonijs Strongs no Lielbritānijas, kā arī baroka orķestris "Concerto Copenhagen" no Dānijas, "Sinfonietta Rīga", klavieru kvartets "RIX", Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends.