Latvijas uzņēmēju nākotnes prognozes ir samērā pesimistiskas, tā intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis. Viņš pauda, ka Latvijas ekonomikas indekss jeb pētījums, kas atspoguļo uzņēmēju vērtējumu pašreizējai situācijai un prognozēm tuvākajai nākotnei, ir noskaņojuma indekss, kas parasti ir apsteidzošs. Šobrīd tas ir diezgan negatīvs ar pesimistisku skatu nākotnē. Rostovskis uzskata, ka valdībai jādomā daudz proaktīvāki risinājumi, kā atbalstīt ekonomiku.

Galvenais virziens, kurā jāstrādā – eksports un produktivitāte, jāstimulē uzņēmējus darboties šajā virzienā. Rostovskis norādīja, ka jāizmanto finanšu instrumenti – jāaizdod uzņēmumiem, kas atbilst noteiktiem parametriem, nevis jāpiešķir granti, lai izskaustu iespējas negodīgai rīcībai. Jāveido arī lieli valsts pasūtījumi.

Rostovskis uzskata, ka Covid-19 izraisītā krīze ir arī liela iespēja – Latvijas uzņēmumi var iespraukties tajās piegādes ķēdēs, kas šobrīd pasaulē krīzes dēļ ir pārrautas. Tendence esot , ka uzsvars būs uz lokālākām ķēdēm, kas varbūt būs dārgākas, toties drošākas.