‘’Čieris ir dzīve’’ – tas ir sens Čiekurkalna iedzīvotāju sauklis, jo lai saprastu šīs vietas īsteno šarmu , ir jābūt pastāvīgam Čiekurkalna iedzīvotājam. Taču šī apkaime spēj ātri savaldzināt arī viesus, jo tajā valda sava īpaša atmosfēra.

Kopš šīs nedēļas ikvienam būs sevišķi interesanti paviesoties Čiekurkalnā, jo tikko izveidots jauns audio gids ‘’Ieceļo Čiekurkalnā!’’, kas iepazīstina ar 12 interesantiem šīs apkaimes objektiem. To vidū arī rajona lepnumu – par Čiekurkalna Gaudi dēvēto Misiones draudzes namu.

Apkaimes iedzīvotāji kopumā ir ļoti sasparojušies, lai savu rajonu attīstītu un popularizētu, un šovasar Čiekurkalnā top arī jauna kultūrtelpa ‘’Bibliotēkas dārzs’’.

Čiekurkalna bibliotēkā tiekos ar šīs apkaimes biedrības vadītāju Sandru Feldmani un bibliotēkas vadītāju Aiju Namavīru.Bibliotēka jau gadu desmitiem ir ļoti nozīmīga apkaimes kultūras saliņa. Un tāpēc nav nejauši, ka tieši tās zaļajā teritorijā šovasar top ‘’Bibliotēkas dārzs’’, kultūrvieta Čiekurkalnā, kādas līdz šim vēsturiski šajā apkaimē nav bijis.

Pirms doties to aplūkot, Sandra Feldmane pievērš uzmanību mākslas darbam, kas uzgleznots uz garāžas sienas bibliotēkas pagalmā. Tā ir tēlaina, filozofiska kompozīcija siltās krāsās, tapusi pirms gada un savā ziņā arī viena no iedvesmām, ka kultūrvietai jātop tieši šeit.

Bibliotēka šajā teritorijā sāka pilntiesīgi saimniekot tikai pirms trim gadiem, kad ēka un zeme nonāca Rīgas pilsētas īpašumā bibliotēkas vajadzībām, pirms tam šīs telpas tika īrētas no privātpersonas, stāsta Aija Namavīra.

Jau tagad bibliotēkā notiek dažādu paaudžu un dažādu interešu cilvēku satikšanās pasākumi. Viens no lielākajiem projektiem ir ‘’Tavs un mans Čiekurkalns’’, kas šo ceturtdien piedāvās dzimtu stāstu vakaru un ceļojošās izstādes atklāšanu.

Šonedēļ nācis klajā arī kāds jaunums, ko Sandra Feldmane dēvē par gadsimta notikumu, un tas ir audiogids ‘’Ieceļo Čiekurkalnā!’’, kas iepazīstina ar 12 īpašiem rajona objektiem un ko bez maksas jebkurā diennakts laikā var izmantot ikviens interesents.

Objektu vidū ir gan Čiekurkalna slavenais ūdenstornis, gan unikālais Misionas draudzes nams, dēvēts par Čiekurkalna Gaudi, gan bijušais ugunsdzēsēju depo, tautā savulaik saukts par špricmāju. Par katru objektu audiogids piedāvā izzinošu informāciju, kurā nopietnība mijas arī ar amizantām detaļām, lūk, fragments no stāsta par ugunsdzēsēju depo.