Deju ansamblis "Daiļrade" allaž ir atvērts radošiem izaicinājumiem, un tāds ir arī kolektīva 30 gadu jubilejas notikums – folkbaleta izrāde "Cik Saules mūsos". Izrāde veidota sadarbībā ar izciliem profesionāļiem, un tā ir absolūta jaunrade, kurā deja savijas ar mūziku un ļoti krāšņu vizuālo tēlu.

Uz skatuves ir vairāk nekā 70 dejotāju, kas izdejo stāstu par mūsdienu cilvēka satikšanos ar mītisko pasauli. Folkbaleta "Cik Saules mūsos" izrādes būs skatāmas 7.novembrī uz Nacionālās operas skatuves.

Folkbaleta izrāde "Cik Saules mūsos" ir netipiska amatierkolektīvam. To veidojot, ‘’Daiļrade’’ sev uzlikusi ļoti augstu kvalitātes latiņu, uz sadarbību aicinot veselu virkni izcilu savas jomas profesionāļu.

Visa galvgalī ir režisors un multimākslinieks Roberts Rubīns, scenāriste ir Lita Silova, mūzikas autors Kārlis Auzāns, horeogrāfi – Liene Grava un Reinis Rešetins, kuri tautisko deju savijuši ar laikmetīgās dejas elementiem. Izrādei ir ļoti izteiksmīgs vizuālais tēls, to raksturo deju ansambļa "Daiļrade" mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Izrādes centrā ir stāsts par mūsdienu cilvēka satikšanos ar latviešu mītisko pasauli. Kad pirms trim gadiem kolektīvs pie izrādes sāka strādāt, tā vēl nebija tik aktuāla kā šodien, kad mūsu dzīve vēl vairāk pārcēlusies uz virtuālo pasauli. Stāstu ieskicē Iveta Pētersone-Lazdāne.

No "Daiļrades" dejotājiem izrāde pieprasa spīdošu fizisko formu, jo horeogrāfija ir gana sarežģīta un jāveic arī dažādi triku elementi. Tāpat dejotājiem jāliek lietā aktiermeistarība, jo izrādē emociju spektrs ir ļoti plašs, stāsta dejotājs un arī "Daiļrades" prezidents Aleksis Jarockis.

Nosaukums "Cik Saules mūsos" atspoguļo gan izrādes būtību, gan kolektīva darbības vadmotīvu kopumā, kas ir azartiska aizrautība ar deju un dalīšanās savā priekā ar citiem.