"Māksla man ir process, lai domātu par neikdienišķo un tiktu skaidrībā ar sevi un pasauli sev apkārt," atzīst fotomākslinieks Alnis Stakle.

Drīzumā, februāra vidū, ceļu pie skatītājiem uzsāks viņa jaunā izstāde ''Liegā apokalipse''. To veido digitāli radītas kolāžas, kurās autors apvienojis fragmentus no dažādu laiku slavenām gleznām un vēsturiski nozīmīgām fotogrāfijām, tādējādi radot jaunu, dažādām interpretācijām atvērtu stāstu. Visi kolāžās izmantotie attēli ir brīvi pieejami internetā, un tieši mūsu ikdienas pārlieku lielais piesātinājums ar vizuālo kultūru bijis viens no impulsiem kolāžu sērijas tapšanai.

Katra Aļņa Stakles kolāža ir kā atsevišķs stāsts, ko veido ļoti raiba kombinācija no visdažādāko attēlu fragmentiem. Cilvēku ķermeņi tajās visdažādākajās versijās mijas un mijiedarbojas ar ziediem, augļiem, arhitektūru, dabas ainavām un dažādiem citiem objektiem. Romantiski motīvi mijas ar skarbu kara tematiku. Melnbaltais - ar košu krāsu paleti.. Foto mākslinieks pamatā izmantojis vizuālās kultūras tā saukto "zelta fondu" – pazīstamas gleznas un vēsturiski nozīmīgas fotogrāfijas, kas brīvi pieejamas digitālajā vidē ikvienam interesentam.

Tieši šī brīvā, eiforiskā pieejamība arvien lielākam vizuālās kultūras daudzumam arī interesē Alni Stakli izstādē "Liegā apokalipse". Viens no viņa jautājumiem ir, kā šo eiforisko pieejamību izmantot un cik liels potenciāls ir no tās veidot atkal jaunas, laikmetīgas jēgas.

Aļņa Stakles jaunā izstāde "Liegā apokalipse" Fotogrāfijas muzejā būs skatāma no 11.februāra.