Savdabīgs un arī skumjš šī laika simbols ir dažādas pasākumu norises vietas. Ja agrāk tajās mutuļoja dzīvība un enerģija, tad tagad tās ir slēgtas, klusas un tukšas. Kad tās atkal atdzīvosies, neviens prognozēt nevar, bet kultūrvietu saimnieki turpina tās uzturēt un aprūpēt, cerot, ka klātienes notikumi nav tikai tāls un nesasniedzams sapnis.

Lai atgādinātu par šo vietu nozīmi un atstātu vēsturei dokumentālu liecību, Latvijas pasākumu norišu vietu asociācija pirms kāda laika aicināja izcilo fotogrāfu Jāni Deinatu iemūžināt "pandēmijas ieziemotās" ēkas. Tagad Jānis Deinats darbu paveicis un izveidojis fotogrāfiju izlasi.

"Es vienkārši piefiksēju šo reālo situāciju, kas kaut kādā ziņā ir laika simbols. Es ceru, ka tas viss paies, un šīs fotogrāfijas, šie attēli liecinās – jā, bija arī tāds laiks," atzīst Jānis Deinats.

Jānim Deinatam piemīt spēja šķietami it kā parastā vidē ieraudzīt lokālus un globālus simbolus. Tās ir arī šoreiz, kad viņš iemūžinājis tā sauktās ieziemotās kultūras vietas.

Sirreālu iespaidu rada lielās, tukšās halles un zāles, no kurām izvākti krēsli. Gaiteņi bez dzīvības, kuros pie sienām ir melni, apklusuši monitori. Vientuļās kases būdiņas pie izstāžu centra Ķīpsalā, ap kurām sniegā nav redzamas neviena paša cilvēka iestaigātās pēdas. Aburds šķiet milzīgais plakāts pie mūzikas nama "Daile", kas jau mēnešiem vēsta par koncertu, kas tā arī nav noticis, vai arī kādas kultūrtelpas sarkanais krēsls ar atzīmi, ka uz tā sēdēt nedrīkst.

Jānis Deinats fiksējis arī noskaņas Latgales vēstniecībā ''Gors'', Liepājas Olimpiskajā centrā, Rīgas kultūrvietā "Hanzas perons", "Arēnā Rīga" un vēl citviet.