Jaunā Rīgas teātra atgriešanās vēsturiskajās telpās Lāčplēša ielā pēc nepilniem diviem gadiem būs ļoti īpašs notikums, tādēļ jau tagad tiek plānoti gan atklāšanas pasākumi, gan teātra darbība pēc atgriešanās mājās. Pēc ēkas renovācijas teātrī būs vairāk spēles laukumu, kas nozīmē, ka vajadzēs veidot vairāk jaunu izrāžu. Tāpat teātra kolektīvu papildinās arī jaunie aktieri, Jaunā Rīgas teātra kursa absolventi, kuriem vajadzēs atbilstošu repertuāru.

Lai to nodrošinātu, Jaunais Rīgas teātris pirms nedēļas izsludinājis starptautisku projektu konkursu jaunajiem režisoriem. Projekti iesniedzami līdz maija nogalei, un pieci labākie no tiem tiks iestudēti Jaunajā Rīgas teātrī, un izrādīti īpašā festivālā, atklājot Lāčplēša ielas māju.

Iedvesmu jauno režisoru projektu konkursam teātris smēlis no pašu pieredzes – stāsta teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Proti, savulaik – neilgi pēc trupas izveides – ar izrādi "Revidents" tas piedalījās jauno režisoru konkursā Zalcburgas festivālā, kam bija atlasīti iestudējumi no visas pasaules, un šajā konkursā arī uzvarēja. Ar to arī sākās spožā, plašā un ilggadīgā teātra starptautiskā karjera.

Konkursa nolikums paredz, ka projekti jāiesniedz līdz maija nogalei, tām jābūt mazo zāļu izrādēm un tajās drīkst piedalīties tikai un vienīgi Jaunā Rīgas teātra aktieri. Kopā ar projektu jāiesniedz arī vismaz viena video versija kādam no šī režisora iepriekšējiem darbiem. Režisoram vai režisorei jābūt jauniem, taču ar piebildi, ka pasē neviens neskatīties.

Konkursa jaunajiem režisoriem ar nosaukumu "JRT 2.0" augļus skatītāji ieraudzīs 2022. gada nogalē, kad piecas jauniestudētās izrādes būs skatāmas īpašā festivālā, atklājot atjaunoto teātra ēku. Bet šobrīd teātris strādā pie trīs jau iepriekš plānotiem jauniestudējumiem, ko veido Pēteris Krilovs, Gatis Šmits un Uldis Tīrons.