Martā vidējā elektroenerģijas cena Latvijas tirdzniecības samazinājās par 23%, salīdzinot ar februāri - līdz 87,77 eiro par megavatstundu, tādējādi sasniedzot zemāko līmeni kopš 2021. gada jūnija. Vienlaikus jau trešo mēnesi pēc kārtas Latvijā tiek saražots vairāk elektroenerģijas nekā patērēts - martā Latvijas patēriņš tika nosegts 137% apmērā un daļa elektrības tika eksportēta uz kaimiņvalstīm.

Latvijas elektroenerģijas tirgus apskatu, kurā pēdējie dati ir par martu, sagatavojuši Augstsprieguma tīklu pārstāvji. Uzņēmuma Datu analīzes grupas vadītājs Aigars Sīlis stāsta, ka kopš janvāra elektroenerģijas cena samazinās.

Joprojām lielākais elektrības ražotājs Latvijā ir koncerns Latvenergo, kas elektrību ražo gan termoelektrostacijās, gan hidroelektrostacijās. HES tehniskais direktors Andris Zēģele stāsta, ka ūdens līmeņa paaugstināšanās ir sezonāla, tomēr neraksturīgi, ka ūdens līmenis Daugavā palielinājās jau pērnā gada Ziemassvētkos.

Klimata un enerģētikas ministrijas Enerģijas tirgus departamenta direktors Gunārs Valdmanis vērtē, ka elektrības cenas šogad svārstīsies - no virs 100 līdz pat 30 eiro par MWh, bet vidējā cena būs 75 eiro par MWh.

Šis gads elektroenerģijas patērētājiem varētu būt stabilāks un bez tik lieliem satricinājumiem kā pērnais gads.