Rītvakar, 25. janvārī, Lielajā ģildē izskanēs daudzu ļoti gaidītais, bet pandēmijas dēļ vairakkārt pārceltais Margaritas Vilcānes jubilejas koncerts "Margarita. Melodija. Mode". Līdz ar jubilāri tajā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un vesela plejāde iemīļotu mūziķu – Raimonds Pauls, Zigfrīds Muktupāvels, Normunds Rutulis, Intars Busulis un daudzi citi.

Vēl viens dziedātājai veltīts īpašs notikums būs viņas skatuves tērpu izstāde, ko Lielajā ģildē varēs apskatīt, sākot no sestdienas, 29. janvāra. Tērpi allaž bijusi neatņemama viņas skatuves tēla daļa, un tie tapuši tandēmā ar tērpu mākslinieci un dziedātājas sirdsdraudzeni Āriju Punenovu. Šobrīd tie jau ir arī unikāla sava laika liecība un mūsu estrādes vēstures spilgta zīme.

Katram Margaritas Vilcānes skatuves tērpam ir savs stāsts, un ar dziesmu ‘’Tāls Parīzes radio’’ saistās naksnīgi melna un mirdzoša kleita, izšūta ar bronzas vizuļiem. Kā daudzām viņas kleitām, arī šai bijis ilglaicīgs mūžs, un vēlāk ar dažādām variācijām tā izmantota arī citā koncertprogrammā, stāsta viena no izstādes idejas autorēm un īstenotājām Barbara Ābele.

Izstādē kopumā būs apskatāmi 24 tērpi, ko nosacīti var iedalīt vairākās grupās pēc kolorīta un stilistiskajām atšķirībām. Vai būs arī dziesmas "Baltā saule" tērps – tas ir jautājums, ko izstādes veidotājām nācies dzirdēt visbiežāk, Sintija Šustiņa, kas strādā visciešākajā sadarbībā ar Barbaru Ābeli, atbild apstiprinoši.

Fascinējoša ir ugunīgi sarkanā kleita, tapusi koncertprogrammai "Valšu virkne", savukārt ar kādu sirsnīgu dāvinājuma stāstu saistās eleganta melna kleita ar fliteriem.

Izstādē skatāmi arī vairāki tērpi ar etnogrāfisku ietekmi, kas Margaritas Vilcānes tēlam nav paši raksturīgākie, taču ar savu atšķirīgumu ir ļoti interesanti, to vidū mazliet draisks zaļi rūtains tērps ar dzeltenu blūzi, kas visvairāk saistās ar dziesmiņu par Kaču.

Līdzās tērpiem izstādē būs skatāmi arī aksesuāri, kas arī ir pašas tērpu mākslinieces Ārijas Punenovas roku darbs.

Interesanti, ka Margarita Vilcāne ar Rīgas Modeļu nama mākslinieci Āriju Punenovu pirmo reizi sastapās ārpus Latvijas - EXPO izstādē Monreālā 1967.gadā, kur katrai bija savi pienākumi, un šī tikšanās pārtapa radošā tandēmā un arī sirdsdraudzībā uz mūžu.

Modes māksliniece Asnāte Smeltere Āriju Punenovu raksturo kā visaugstākās raudzes meistari, kas tērpa tapšanu pārzināja vissmalkākajās niansēs. Margarita Vilcāne savā ziņā bija šo tērpu līdzautore un allaž spoži mācējusi šos tērpus parādīt.

Margaritas Vilcānes skatuves tērpu multimediālā izstāde Lielajā ģildē būs apskatāma no 29.janvāra līdz 26.februārim.