Pērngad Latvijā bija saules paneļu bums. 12 300 mājsaimniecības jau uzstādījušas saules paneļus jeb mikroģeneratorus ar kopējo jaudu vairāk nekā 80 megavati(MW). Lielo saules elektrostaciju izbūve notiek lēnāk, šobrīd to kopējā jauda ir 23MW, bet līdz gada beigām plānots pieslēgt vēl vairāk nekā 400 saules elektrostacijas ar kopējo ražošanas jaudu ap 170 MW. Tā liecina Sadales tīkla apkopotie dati.

Sadales tīkla attīstības direktors Jānis Kirkovalds stāsta – lai arī vairāk nekā 12 000 mājsaimniecību uzstādījušas saules paneļus, to patērētā jauda ir neliela, vienam mikroģeneratoram līdz 11,1 kW. 95% no kopējās jaudas elektrotīklos rezervēta saules elektrostacijām.

Atbalsta programmas mājsaimniecībām un uzņēmumiem saules paneļu un elektrostaciju izveidei piešķir finanšu institūcija "Altum". Jau apstiprināti 98 uzņēmumu pieteikumi pašpatēriņa nodrošināšanai 9883 MWh apjomā. "Altum" Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece stāsta, ka par privātmāju energoefektivitātes programmu liela interese bijusi vasarā, ziemā interese samazinājusies.

Arī Latvijas Vides Investīciju fonda finanšu vadītājs Gints Kārkliņš stāsta, ka no 30 miljoniem eiro, kas paredzēti mājsaimniecībām atjaunojamo energoresursu izmantošanai, šobrīd izsniegti apmēram 18 miljoni eiro, tātad nauda vēl ir pieejama.

Pēc Vides Investīciju fonda apkopotās informācijas, visvairāk projektu atjaunojamai energoresursu izmantošanai īstenojušas mājsaimniecības Rīgas reģionā – vairāk nekā 2600 projektus. Vismazāk projektu īstenoti Latgalē – 204, bet no novadiem līderis ir Mārupes novads ar 635 projektiem.