Mākslinieks, radošo kvartālu kurators Kaspars Lielgalvis pēdējos trīs gadus piezemējies 6000 m2 plašajā Tallinas ielas kvartālā, kur savulaik bija Sanitārā transporta autobāzes teritorija. Šajos trīs gados Tallinas ielas kvartāls no pamesta nostūra Miera ielas galā ieguvis savu identitāti un kļuvis par iecienītu pilsētnieku un arī ārvalstu viesu kultūras baudīšanas un satikšanās pieturvietu.

 Tomēr pamesto teritoriju meklētāju un izzinātāju dabā nav pieķerties vienai ēkai vai teritorijai, jo kultūras pasākumi tiek veidoti cilvēkiem, nevis nekustamajam īpašumam. Nākamie Kaspara Lielgalvja un viņa pārstāvētās biedrības “Free Riga” plāni uz ilgāku laiku - 25 gadiem. Viņi iecerējuši jaunu kultūras vietu veidot Čiekurkalnā, Ķīšezera krastā, bijušajā RTU  Mašīnzinību un aeronautikas fakultātē.

Mākslinieks Kaspars Lielgalvis ir pamesto teritoriju atklājējs, attīstītājs un vietu iedzīvinātājs, kurš ar to nodarbojas jau kopš 2007. gada.

Viņa pirmais projekts bija VEF teritorijā, kur pamestā, pustukšā korpusā viņš izveidoja darbnīcu, jo tolaik darbojās ar scenogrāfiju, dekorēja dažādus pasākumus.

“Sāka nākt draugi. Sākām organizēt pasākumus. Pirmais bija pavasarī mākslas dienu ietvaros, kas beigās izvērtēs kā mazs mākslas festivāls ar vairākām izstādēm,” atminas mākslinieks.

Iesildītās VEF telpas Lielgalvis pameta 2013. gadā un tad četrus gadus sākās intensīvāka klejošana no vietas uz vietu, meklējot ilgtermiņa darbību, līdz pirms trīs gadiem viņš nonāca Tallinas ielas kvartālā. “Starpposms no 2013. līdz 2017. gadam bija ļoti interesants. Pirmajā vasarā darbojāmies Preses nama tipogrāfijas daļā. Tad ceļš veda uz Igauniju, kur funkcionējoša graudu un sēklu rūpnīcā izveidojām brīnišķīgu izstādi. Tad nokļuvām Liepājā muitas mājā un Karostas ūdens tornī. Pa vidu vēl Spānijā mēs esam taisījušies radošo darbnīcu,” atminas Lielgalvis.

Viņš apzinās, ka, ikreiz uzsākot projektu, atrašanās konkrētā vietā ir uz laiku.