Modes muzejs Rīgā izveidojis vēsturiski izzinošu un acis priecējošu jaunu izstādi ''Modes šedevri'', kas būs apskatāma no 17. jūnija. Izstādē eksponēti tērpi no muzeja kolekcijas, kas aptver laika posmu no 18.gadsimta līdz mūsdienām. Senākais eksponāts ir franču galma tērps, bet jaunākais - Aleksandra Makvīna kleita no viņa 2010.gada kolekcijas "Eņģeļi un dēmoni". Izstādes uzmanības centrā ir trīs svarīgi modes aspekti – amata meistarība, radošums un bizness.

Modes muzejs Rīgā darbojas sesto gadu, un jaunā izstāde ''Modes šedevri'' piedāvā ielūkoties šajā laikā muzeja paveiktajā, jo visi tērpi, kas izstādē apskatāmi ir no muzeja krājuma. Tie iegādāti specializētās izsolēs, rūpīgi restaurēti un ar to starpniecību var uzzināt ļoti interesantus stāstus par pagātni. Izstāde iekārtota divās zālēs, un tai ir trīs caurviju motīvi – stāsta muzeja speciāliste Agrita Grīnvalde.

Pirmajā zālē skatāmi senākie tērpi, un pats senākais ir 18.gadsimta otrās puses franču galma tērps. Šūts no brokāta, caurausts ar zelta un sudraba diegiem, rotāts ar metalizētām mežģīnēm. Iespaidīgā svārku forma veidota ar īpašas konstrukcijas – paņjē – palīdzību.

Visi senākie tērpi ir unikāli, jo tā vēl nav tiražēta mode, katrs tērps šūts konkrētais valkātājai pēc viņas mēriem un vajadzībām, un , to uzmanīgāk aplūkojot, atklājas arī dažādas detaļas par valkātājas pieredzi. Ar Agritu Grīnvaldi aplūkojam ļoti greznu balles kleitu, izšūtu ar pērlītēm un mākslīgiem akmeņiem.

Senākajiem tērpiem darinātāji nav zināmi, bet 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā sevi jau sāk pieteikt modes dizaineri jeb tolaik kuturjē, kas kļūst par slavenām un sabiedrībā redzamām personībām. Viens no slavenākajiem viņu vidū ir Čārlzs Frederiks Vorts, kurš Parīzē izveido savu modes namu.Izstādē var redzēt tajā tapušu zila satīna greznu vakarkleitu ar samta rakstu, mežģīnēm, tillu, pērlītēm un akmentiņiem rotātu.

Izstādes otrā telpa ir īsta slavenu modes dizaineru meistardarbu parāde. Te aplūkojams Pola Puarē vasaras mētelis. Pols Puarē bija 20.gadsimta sākuma modes noteicējs, viens no lielajiem reformatoriem, kas sievietēm sāka piedāvāt ērtāku apģērbu, kas jau bija pirmais solis ceļā uz 20. gadu modi, kad uz skatuves jau iznāca modernā sieviete, izcīnījusi tiesības balsot vēlēšanās, studēt augstskolās un braukt ar automašīnu. Viņas apģērbā vairs netika akcentētas krūtis, viduklis un gurni. Izstādes turpinājumā tad arī redzam, kā attīstās 20. un arī 21.gadsimta mode.

Izstāde noslēdzas ar Aleksandra Makvīna 2010.gadā radītu tērpu no viņa kolekcijas "Eņģeļi un dēmoni", kuras viens no vadmotīviem bija Hieronīma Bosa gleznas. Līdzās jau minētajiem izstādē pārstāvēti arī tādi dizaineri kā Džordžo di Sant’Andželo, Ralfs Lorēns, Ralfs Ruči, Elza Skjaparelli, Tjerī Muglērs un vēl citi.