Ir pamatotas cerības, ka beidzot arī Latvijā sava pastāvīgā mājvieta būs muzikālā teātra žanram. To apliecina aizvadītās nedēļas nogalē parakstītais nodomu protokols starp Ogres novada pašvaldību un Kultūras ministriju, kas paredz Ogrē attīstīt Operetes un muzikālo teātri.Plānots, ka tas atradīsies bijušajā Ogres Tautas nama ēkā. Pašvaldība apņemas attīstīt infrastruktūru, bet valsts līdzdarboties satura nodrošināšanā.

Līdz projekta īstenošanai dzīvē ir vēl ejams garš ceļš. Pašvaldībai vispirms jāveic ēkas atsavināšanas process, pēc tam tā jāpārbūvē muzikālā teātra vajadzībām, kas prasīs nopietnus finansiālus ieguldījumus. Ja darbi ritēs kā iecerēts, tad būvniecības projektu plānots īstenot līdz 2024.gada 18.novembrim.

Latvija šobrīd ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kam nav sava profesionālā muzikālā teātra. Ilgus gadus žanrs pastāvējis uz entuziasma pamata. Visredzamākais tā kopējs ir Latvijas Operetes fonds, kas veido operetes un citu žanru izrādes, arī Operetes festivālu, taču ilglaicīgi bez savas mājvietas un pastāvīga finansēšanas modeļa šo ietilpīgo žanru pilnvērtīgi attīstīt nav iespējams.

Savu atbalstu muzikālā teātra izveidei Latvijā ir izteikuši vairāk nekā 22 000 Latvijas iedzīvotāju, piedaloties sabiedrības rosinātā iniciatīvā "Atjaunosim operetes teātri Latvijā!". Pērn Ogres novada pašvaldība nāca klajā ar iniciatīvu Operetes un muzikālo teātri veidot Ogrē. Nu šo iniciatīvu apstiprina arī pirms dažām dienām parakstītais nodomu protokols starp pašvaldību un Kultūras ministriju.

Ogres pašvaldība apņemas iegādāties, pārbūvēt un uzturēt bijušo Ogres Tautas nama ēku muzikālā teātra vajadzībām, savukārt Kultūras ministrija - sadarboties ar pašvaldību, veicinot muzikālā teātra attīstību.