Saulkrastu novadā līdz ar teritoriālo reformu apvienojās Saulkrastu un Sējas novadi ar administratīvo centru Saulkrastos. Patlaban tas ir otrs mazākais novads pēc iedzīvotāju skaita. Lai arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija secinājusi, ka reformas rezultātā kopumā uzlabojusies un pieaugusi pašvaldību finansiālā un administratīvā kapacitāte, Saulkrastu pašvaldība gan minētos ieguvumus pagaidām nesaskata. Pērn īsi pirms vēlēšanām Latvijas radio Saulkrastos un Sējā sarunājās arī ar iedzīvotājiem – dažādu jomu pārstāvjiem, kas cita starpā izteica bažas, ka jaunais novads attīstīs centru, bet aizmirsīs par nomalēm.

Gadu pēc pašvaldību vēlēšanām Sējas pamatskolas vadītāja Inese Ozolniece atzīst, ka, lai arī iepriekš bažījās par Sējas aizmiršanu jaunajā Saulkrastu novadā, tomēr šobrīd tā nav. Par to liecinot tas, ka Sējā notiek arī visa novada kultūras pasākumi. Pašas skolas ikdienu lielāks novads gan pagaidām nekādi neietekmē un izglītības jomā kādas īpašas sadarbības vēl neveidojas. Te gan direktore min, ka novadā trūkst izglītības pārvaldes, kas to veicinātu.

Sējā sastopu arī uzņēmēju Dinu Ekmani, kam jau pāris gadus pie Pabažu ezera ir tenisa korti un tieši šobrīd viņš tuvumā plāno atvērt arī kafejnīcu. Uzņēmējs secina, ka izjūt novadu reformu arī savā ikdienā, jo jāmaksā lielāks zemes nodoklis, bet ir lietas, kas lielākā novadā šķiet sakārtotākas un tūrisma jomā Sēju aizvadītā gada laikā apmeklē vairāk arī Saulkrastu iedzīvotāji.

Tieši Saulkrastos pirms gada tikos arī ar tūrisma jomas uzņēmēju – peintbola parka "Bušas" īpašnieku Andri Burbergu, kas pirms jaunā novada izveides bija pārliecināts, ka jāapvienojas piejūras pašvaldībām. Tagad Andris saka, ka novada robežas izmaiņas pagaidām pats nav nekādi izjutis, bet joprojām secina, ka Saulkrastos pietrūkst vienota tūrisma koncepcija. Turklāt tagad uzņēmēju pulks ar ko veidot sadarbības ir kuplāks.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija secinājusi, ka reformas rezultātā pirmajā gadā uzlabojusies un pieaugusi pašvaldību finansiālā un administratīvā kapacitāte, kā arī augot pakalpojumu pieejamība jaunajos novados. Saulkrastu domes vadītājs Normunds Līcis no Reģionu apvienības apstiprina, ka daudz darba jāiegulda jaunu pakalpojumu ieviešanā plašākā teritorijā, kā pašvaldības policijas darbs, kas līdz šim nebija Sējas novadā. Līcis gan kopumā kritizē teritoriālo reformu, jo tā nekādus būtiskus ieguvumus nav nesusi.

Pašvaldību ministrija arī izcēlusi, ka skolēnu skaits, par kuriem novadiem jāveic savstarpējie norēķini, sarucis par 36%. Savukārt izmaksas šajā jomā sarukušas par 44% jeb vairāk nekā 8 miljoniem eiro, kas ļaujot šos līdzekļus apvienotajām pašvaldībām plānot attīstībai. Arī tam Saulkrastu vadītājs nepiekrīt un aicina ietaupījumus meklēt normatīvisma mazināšanā valsts pārvaldē un pašvaldībās, īpaši uzņēmējdarbības jomā.

Mainoties novadu robežām šajā reģionā kopumā, iedzīvotāji pirms gada Latvijas radio arī izteica bažas par to, kādu virzību iegūs sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecības projekts Skultes ostas akvatorijā. Normunds Līcis iezīmē, ka līdzās esošā pašvaldība projektu neatbalsta līdz tam netiks veikts ietekmes uz vidi izvērtējums.